Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

reset lexmark x2650

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mascota



Data înscrierii: 09/Iun/2010
Mesaje: 2

MesajTrimis: Mie Iun 09, 2010 7:14 pm    Titlul subiectului: reset lexmark x2650 Răspunde cu citat (quote)

Salut,exista vreo metoda de resetare pentru un lexmark x2650 ,careia i-am refilat cartusele?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mie Iun 09, 2010 9:09 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salve.tu ai urmatoarele cartuse in multifunctional:
1. #14 / 18C2090E Cartuș de imprimare alb-negru, Return Program (18C2090E)
2. #15 / 18C2110E Cartuș pentru imprimare color, Return Program (18C2110E)
sau cele cu "A" inscriptionat pe ele:
1. #14A / 18C2080E Cartuș de imprimare alb-negru (18C2080E)
2. #15A / 18C2100E Cartuș de imprimare color (18C2100E)
citeste si topicul de mai jos:
http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=612
eu am incarcat mai multe tipuri de cartuse de lexmark de acest tip(bineinteles, cartuse care nu sunt RP-return program, si mai mult de 2 refilluri nu tineau, trebuia ca clientul sa cumpere altele noi.
parerea mea: iei un set de cartuse noi(cu litera "A"), "mariti" lexmarkul tau si iti iei o imprimanta laser, format A4(de preferinta nu seria Samsung ML....) si nu o sa mai ai asa mari probleme.daca faci un calcul economic, ajungi la concluzia mea...spor la treaba
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Iun 10, 2010 7:55 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte corecta concluzia, zarzarel.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mascota



Data înscrierii: 09/Iun/2010
Mesaje: 2

MesajTrimis: Joi Iun 10, 2010 4:16 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mersi mult dar am cumparat alt cartus,apropo ce imprimanta imi recomandati care sa mearga si cartusele dupa refil?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Vin Iun 11, 2010 8:17 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua

daca doriti imprimanta cu cerneala, va recomand Canon (cu cartuse PGI-520/CLI-521), la care gasiti si compatibile destul de ieftine, si se pot refila (cu sau fara resetare de chip).
Sau o alta varianta ar fi HP (daca ati mai gasi cu cartuse HP21/HP22 ar fi excelent, pt. ca ati gasi si compatibile, si se preteaza bine la refill), care merg refilate (verificati totusi modelul cartusului la noi de pe site, sa avem kit refill)
sau chiar Epson (aici recomand DOAR cele care merg cu cartuse seria T0711-T0714), unde iarasi gasiti cartuse compatibile ieftine, si nici refilul nu e deosebit de greoi, doar ca aici e necesar un resetator (care nu e scump)
sub nici o forma nu recomand Lexmark Twisted Evil


daca doriti imprimanta laser, aici va recomand clar HP (sau Canon), dar atentie la consumabil (ideal ar fi sa gasiti ceva care sa foloseasca cartuse CB435/436, respectiv cartridge 712), sa nu luati "ultimul" model, ca mai dureaza pana apar compatibilele, respectiv consumabilele pt. refill.
la fel, nu recomand Lexmark, Xerox, Samsung (la modelele noi nu au aparut chip compatibil, deci refilul e o problema la multe dintre ele, doar cateva au posibilitatea de "resetare").
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community