Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Epson p50 chip reset

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
brato93



Data înscrierii: 10/Iun/2010
Mesaje: 3

MesajTrimis: Joi Iun 10, 2010 6:44 pm    Titlul subiectului: Epson p50 chip reset Răspunde cu citat (quote)

Salut.
Am un epson p50 cu un ciss montat. Merge totul perfect, dar apare momentul cand trebuie resetat chipul, ca s-a terminat cartusul. Pana acum acest moment mi-a picat in mijlocul fotografiei a4, de fiecare data. Problema e ca nici nu reia printul de unde a ramas, scuia foaia si ia alta pe care printeaza ce a ramas de printat pe cealalta.

E vreo posibilitate sa scap de chestia asta? Ma dispera la nebunie, am incercat sa le resetez inainte sa se termine cerneala cu cativa mm pe ecran, dar nu merge.

Astept un raspuns.
Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Dum Iun 13, 2010 2:34 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ai vorbit cu cel de la care ai cumparat CISS-ul?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Joi Iun 17, 2010 3:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca ai ciss cu chip V6.0, nu merge altfel. Eu pandesc nivelul de cerneala pe care mi-l arata iar cand e aprox 10 % dau un print head cleaning. De regula nu incepe bine si arata cartus gol, resetez si dau inainte. Intradevar se consuma ceva cerneala prin procedeul acesta dar nu mai mult de 2% per ansamblu. Eu zic ca e mai ieftin asa decat sa arunci coli foto A4.



P.S. Banui ca ai ciss cu cip monobloc.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
brato93



Data înscrierii: 10/Iun/2010
Mesaje: 3

MesajTrimis: Sâm Iun 19, 2010 9:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Monobloc, adica un sigur reseter pentru toate cartusele? Da. V6 am. Am vb si cu cei de unde am cumparat si mi-au zis ca nu se poate. Voi incerca sa le dau clean si eu la 10 %.
Multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community