Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Salut

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
dinte



Data înscrierii: 03/Oct/2010
Mesaje: 2

MesajTrimis: Dum Oct 03, 2010 8:13 pm    Titlul subiectului: Salut Răspunde cu citat (quote)

Salut de curand am acizitionat o imprimanta epson stylus DX4400 second hand.Avea tus dar mergea numai albastru galben si tot ce sa combina din aceste culori.Rosul si negrul nu mergeau.Probabil ca au fost uscat p ca imiprimanta dupa parearea mea a stat cv vreme fara a fi folosite.Imi fine.Cartusul negru era pe terminate.Am intrat in softu-l de la epson si am dat o curatare a cartuselor.Si cand s-a gatat curatarea am constatat ca s-a terminat negrul si mi-l arata cu rosu iar becul care reprezinta o picatura tot palpaia.Astazi am fost de am cumparat un cartus negru.Pe ambalaj scria ca este compatibil cu epson urmatoarele modele .... printe care era si DX 4400.L-am luat si am veni acasa si l-am bagat in imprimanta.Cand l-am bagat mi-l arata gol.Cand ai dadeam sa imi printeze negru nu printa nimic scotea foaia alba.Iar akm nu mi-l mai arata gol ci mi-l arata cu X si tot clipoceste becu ala care reprezinta o picatura.Am tot cautat pe net si nush ce sa ai ma-i fac sa mearga.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Dum Oct 03, 2010 8:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poti doar sa-l schimbi. Cartusele de Epson au circuit fuser integrat in cip motiv pentru care cipurile de pe cartuse se ard in momentul in care, cartusele se consuma.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
dinte



Data înscrierii: 03/Oct/2010
Mesaje: 2

MesajTrimis: Dum Oct 03, 2010 8:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

glumesti nu pai ce mama naibi am cumparat cartusul negru akm o ora si nici nu am printat nimik cu el si uh vrei sa cumpar altu.Mai bine o arunc pe geam.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Lun Oct 04, 2010 8:19 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu doar ti-am raspuns la intrebare. In momentul in care i-l arata cu X trebuie inlocuit. Cate curatari de cap de prit ai dat cu cartusul ala?
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community