Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Cartus HP 351 XL

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
volcinsche



Data înscrierii: 10/Iul/2009
Mesaje: 77

MesajTrimis: Mie Ian 12, 2011 4:09 pm    Titlul subiectului: Cartus HP 351 XL Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua,
Cartusul HP 351 care il am acum intr-o imprimante J5780, este nou dar pe terminate, imi arata ca ar mai fi caum 10 % din el.
Ce imi recomandati, sa fac refilul acum sau sa astept sa se termine? Am luat un kit intek pentru refil.
Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Ian 13, 2011 8:28 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu exista nici un fel de instructiune, din cate stiu eu, de refill al acestui tip de cartus doar inainte de a se consuma cerneala.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
volcinsche



Data înscrierii: 10/Iul/2009
Mesaje: 77

MesajTrimis: Mar Iul 19, 2011 10:46 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am incarcat cartusul HP351xl de 2 ori, a listat pana acum, acum imi apare mesajul sa inlocuiesc cartusul din stanga.
Mai pot face ceva sa nu il schimb cu unul nou?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Mar Iul 19, 2011 11:00 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

inseamna ca sa ''ars''cartusul.
SE INLOCUIESTE!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mar Iul 19, 2011 8:07 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare.curata contactele cartusului cu alcool isopropilic si vezi daca functioneaza.daca nu, trebuie schimbat cartusul.toate cele bune.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
blonduradu



Data înscrierii: 29/Sep/2011
Mesaje: 10

MesajTrimis: Joi Sep 29, 2011 4:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acest tip de cartuse este foarte rezistent ma tinut aproape un an!






__________________________

Marirea sanilor natural
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Joi Sep 29, 2011 4:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

interesant....un an de zile???
dar de care cartuse a-ti folosit =original,sau compatibil??? ce firma?
eu am avut mereu probleme cu astfel de cartuse,poate,reusiti sa ma ajutati si pe mine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
blonduradu



Data înscrierii: 29/Sep/2011
Mesaje: 10

MesajTrimis: Mar Feb 14, 2012 4:03 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu merita sa iti cumperi cartuse noi pentru ca platesti foarte mult pe ele ... doar daca nu mai poti sa le folosesti!




_________________________
Noni sirop
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community