Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Eroare U140 canon mp 460

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mihsoft



Data înscrierii: 28/Mar/2011
Mesaje: 2

MesajTrimis: Lun Mar 28, 2011 2:38 pm    Titlul subiectului: Eroare U140 canon mp 460 Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua
Astazi am reusit sa resetez, ink absorber allmost full, dar acum apare eroare U140 , meniu s-a schimbat in chineza, si nu stiu ce inseamna, si ce trebuie facut. Cartusele sunt originale, au aproximativ 2 saptamani.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Lun Mar 28, 2011 5:23 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare.
http://tricks-collections****/reset-canon-pixma-mp150-mp160-mp170-mp180-mp450-mp460-mptool-software/
sau
CHECK INK (U140 )
The FINE Cartridge may not be compatible with this machine. Install the appropriate FINE Cartridge.
adica, schimba cartusele, daca nu vrea altfel.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mihsoft



Data înscrierii: 28/Mar/2011
Mesaje: 2

MesajTrimis: Joi Apr 28, 2011 2:25 pm    Titlul subiectului: Problema continua Răspunde cu citat (quote)

Am inlocuit cele 2 cartuse cu unele noi pg 50 si 51, si am aceeasi problema.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Lun Mai 02, 2011 10:12 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pai ar mai ramane doua posibilitati, dupa mine unul:
1. cu un betisor cu vata (d'ala pt.urechi), imbibat putin in alcool(nu tuica, diluant sau alte alea Laughing ), dupa ce scoateti cartusele din locasele lor, dupa ce scoateti cablul de alimentare, stergeti usor contactele de pe capul imprimantei, punctele acelea aurii, dupa care realimentati imprimanta si introduceti cartusele in locasul lor, respectand culoarea fiecaruia.
2. daca nici asa nu va recunoaste cartusele,adica tot eroarea U140, posibil sa fie o problema la capul de imprimare.in cazul asta, daca aparatul este in garantie, lasati cartusele acestea noi, de mare capacitate, in imprimanta si mergeti cu aparatul la un centru de service agreeat de Canon din cea mai apropiata localitate de dvs. pentru a rezolva problema.daca aparatul nu mai este in garantie, este necesar sa-l duceti la un centru de service autorizat, unde se va diagnostica defectul iar daca doriti sa vi se remedieze defectul sa nu uitati sa va treaca in certificatul de garantie al aparatului, tipul interventiei, constatarea tehnuica si perioada de garantie care va este acordata dupa reparatie.
daca vreun coleg din forum are alta parere, ar fi de un real folos pentru a-l ajuta pe colegul nostru.
respectele mele si sa auzim numai de bine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community