Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Cum se face refill la cartusul CRG703?

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Tamas



Data înscrierii: 28/Sep/2008
Mesaje: 70
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin Feb 06, 2009 2:57 pm    Titlul subiectului: Cum se face refill la cartusul CRG703? Răspunde cu citat (quote)

Am sa va rog mult cine imi poate da un sfat cum se refileaza corect cartusul CRG 703 cel care este compatibil cu Q2612 folosit de majoritatea Hp-urilor.
Mentionez ca imprimanta este Canon LBP 2900.
Multumesc mult.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Feb 06, 2009 4:34 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

exact ca la Q2612
Poti vedea video cum se desface aici:
http://****youtube****/watch?v=eqidzfPIv60&feature=channel_page partea 1
http://****youtube****/watch?v=BLzPW10ofH4&feature=channel partea 2

Cu ocazia asta vezi si cum se intretine, cum se schimba cilindru si lamela (ca ajungi dupa 3~4 refiluri si la asta) etc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Feb 06, 2009 4:43 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai este si asta (prin topire) dar iti trebuie scula.

http://****youtube****/watch?v=pOy6H8iMNok&feature=related

O avem de vanzare (nu e pe site ****mediatec.ro , trebuie comandata prin mail), dar e mai bine sa inveti cum se face fara scula, pt ca in felul acesta inveti sa faci si restul. Plus ca golesti altfel tonerul rezidual prin demontare decat prin topire, si e un amanunt important asta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tamas



Data înscrierii: 28/Sep/2008
Mesaje: 70
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin Feb 06, 2009 6:09 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multam fine,am vazut cum se face.Acum toate sunt bune si la locul lor....dar stiti cum e: teoria ca teorie...dar practica ne omoara.... Laughing
Bun,trecand si peste lucrurile astea am sa invat pas cu pas ca e prima oara cand ma lovesc de un cartus toner.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Feb 06, 2009 6:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing pai tocmai ca ti-am trimis practica, nu teorie!
Deci nu te omoara ni'ca! Cool
SPOR!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community