Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

canon pixma mx300

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
robu.andrei



Data înscrierii: 22/Ian/2009
Mesaje: 27
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun Feb 23, 2009 12:45 pm    Titlul subiectului: canon pixma mx300 Răspunde cu citat (quote)

As vrea sa aud o opinie despre aceasta imprimanta.
Am citit despre ea ca e fiabila si ca nu are cine stie ce probleme.
M-ar interesa cartusele.se pot incarca?
La fel am citit pe un forum ca ar avea cip si ca nu ar merge incarcate..(am sa citez ce scria acolo)

*Cartusele au un identificator unic (sa-l numim chip), astfel ca in momentul in care se termina, chiar daca il reumpli, echipamentul il va recunoaste dupa acel identificator si nu te va lasa sa printezi. Din cate am inteles, memoria e capabila sa retina maximum 3 ID-uri de cartuse negre si 3 de color. Asta inseamna ca dupa 4 cartuse consumate ai putea sa incerci unul din cele vechi, refillat.

este adevarat ce se spune despre cartuse?
Nu vreau sa imi cumpar aceata imprimanta...insa am clienti care vin cu asa ceva...si vreau sa fiu pregatit din timp..sa stiu ce ii spun clientului.

Si daca ar avea cip...se poate reseta la fel ca mp-urile?

Va multumesc si astept un raspuns

Cu respect Andrei Robu
Expert-copy
Brasov
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Feb 24, 2009 3:01 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

kit si cerneala ai aici http://****mediatec.ro/inkjet/1/Canon/PIXMA_MX_300.html
Dar au fost si probleme cu aceste cartuse.
Nu au chip, ci aici e vorba de firmware-ul imprimantei sau epprom care recunoaste serialul cartuselor.
Nu stiu daca e cazul si la imprimanta ta, s-a mai dicutat de cartusele astea cu bucluc pe forum, sapa un pic si vei gasi.

Desigur, asteptam evental posesori sau refilatori sa ne spuna cum merge refill la mx300.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community