Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Umplere prin picurare

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Alinp



Data înscrierii: 25/Feb/2009
Mesaje: 1

MesajTrimis: Mie Feb 25, 2009 12:20 am    Titlul subiectului: Umplere prin picurare Răspunde cu citat (quote)

Sunt in cautarea unei imprimate care sa fie usor de reumplut (metoda prin picurare) - vezi canon IP1000 si fara probleme legate de chip reseting.
As dori sa cumpar o imprimanta care sa corespunda acestor criterii. Ma poate cineva ajuta cu detalii?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Feb 25, 2009 11:14 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Alin! Alin!....

Imi aduci aminte de mama, saraca, ea zicea cand mi se mai strica passatu:
"Vezi? Cand aveam Trabant, orice se strica tot improvizam ceva si nu stateam in drum! Ce faci tu acu cu ditai masina asta?..."

OK, deci:
NU mai exista imprimante care sa functioneze cu cartuse tip BCI-21 sau BCI-24 (alea de se umleau prin picurare, n-aveau nici chip, ooooo! Ce vremuuuri!!!..). In sensul ca nu exista de vanzare, or mai fi existand vechi dar si alea au zilele numarate, intrucat se duce capul de printare cu timpul si, pe langa faptul ca un cap de printare din acela e vreo 300 de lei, nici nu se mai prea gaseste.

Deci raspunsul la solicitarea ta este: UITA!

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
CristiC



Data înscrierii: 16/Mar/2008
Mesaje: 9
Locație: Arad

MesajTrimis: Mie Feb 25, 2009 2:16 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu stiu ce insemna "metoda prin picurare" insa pot sa-ti spun din experienta cu imprimanta (HP D1460) ca e super usor de incarcat si la pretul dat pe ea (vreo 150 lei) a fost super ieftina. La cat am scos cu ea si-a facut treaba si inca si-o mai face. Pacat ca a cedat cartusul color dar oricum poti scoate si doar cu cartusul negru instalat (evident doar negru Smile ) . Si ca sa pot incarca mai usor am demontat capacele cartuselor si se vede cand cartusul este plin, asa ca nu mai curge la umplere.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Feb 25, 2009 2:34 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am inteles nostalgia ta, o avem cu totii, crede-ma. Ideea e ca intre timp singurele imprimante care nu faceau probleme la refill, ba chiar cu un soft specializat (mptool sau iptool) se puteau monitoriza si nevelele de cerneala, erau cele care merg cu cartusele PGI-5 CLI-8.

Din pacate si acestea au disparut, acum au aparut cu cartuse noi PGI-520 si CLI-521 care inca nu stim cum se comporta la refill, urmeaza sa vedem.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community