Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Cateva parereri/sfaturi in cunostinta de cauza

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mu2lica



Data înscrierii: 31/Mar/2009
Mesaje: 1

MesajTrimis: Mar Mar 31, 2009 11:12 pm    Titlul subiectului: Cateva parereri/sfaturi in cunostinta de cauza Răspunde cu citat (quote)

Doresc sa achizitionez o imprimanta multifunctionala pana in 400 RON

MP 260
MX 310
HP C4480
HP J4580

Vreau un sfat in legatura cu cartuse si cu refill-ul acestora.

Ma intereseaza

1. sa aiba o autonomie acceptabila la cartusul negru ( am vazut ca la c4480 cartusul negru are 4.5 ml ceea ce mi se pare putin )
2. sa poata fi reincarcate acasa ( cu kit ) eventual daca necesita resetare de eprom ( sa fie o solutie testata )
3. cartusele compatibile pot fi reincarcate ? care e diferenta intre cele compatibile si cele originale ? ( in afara de pret Very Happy ; diferente de calitate, fiabilitate etc)
4. Am cautat si m-am plictisit de citit review-uri pe net care nu m-au convins sa ma pot decide asupra vreunui produs
5. daca aveti alte sugestii de multifunctionale sau detineti si vreti sa ma sfatuiti va rog sa nu ezitati. Orice sfat e util.
6. Fax-ul poate lipsi din specificatiile multifuncionalului.
7. Eventual o explicatie cum de aceleasi produse pe site-uri diferite (magazine online) au cartuse diferite care le au compatibile care originale (dupa spusele lor). Mi s-a spus : cartusele pg-40 si cl-41, compatibile nu pot fi reincarcate. Astia de la magazinele online is praf ( nu verifica in totalitate specificatiile produselor , am vazut officejet cu tehnologie laser Neutral etc ). Sugerati un magazin unde pot sa ma bazez pe ce informatii prezinta sa nu ma trezesc eventual cu cartuse compatibile in imprimanta noua fara sa fie mentionat (Pe PM sa nu facem reclama)

Multumesc anticipat!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Apr 01, 2009 8:36 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu cca 270~300 ron (depinde de unde o iei) poti cumpara cea mai buna multifunctionala zilele astea.
Denumirea ei este Canon pixma mp190. Arata cam asa:

si prezinta avantajul ca merg refilate atat cartusele cu care vine imprimanta cat si pg-40 si cl-41. La prima refilare trebuie tinut butonul HOLD/RESUME 7s apasat si prin asta se elimina contorizarea nivelelor de cerneala, deci vei putea refila dar nu vei sti cata cerneala mai ai in cartus. Ei, na, asta e, vezi cu ochiul liber cand se termina, care-i problema?

Daca schimbi cartusul cu care vine imprimanta cu un pg-40 care are capacitatea de 16ml, eu zic ca ai destula autonomie.

Da-mi voie sa nu fac aprecieri despre alte firme, alte magazine samd.
Mediatec Team si-a facut un brand din faptul ca acorda consiliere si nu consultanta pe produse, asta inseamna ca avem cea mai tare echipa in slujba clientului, dar nu oricine e dispus pentru asemenea sacrificii, pentru ca - ghici ce? - oamenii acestia de valoare trebuie platiti. Si ghici cam cat castiga un asemenea om? Pai iti spun eu: castiga cam jumatate din cat castiga managerul pe toata zona!

In ziua de azi toata lumea alearga dupa bani, uitand ca acestia sunt doar urmarea fireasca a dedicarii unui ideal. Al nostru e sa va "tinem spatele" in domeniul print&copy, aici sa nu va doara capul... ca aveti destule, indiferent ca sunteti elevi, studenti sau oameni in toata firea, in ziua de azi nimeni nu e lipsit de griji.

OK, gata cu divagatia. Wink

A, era sa uit: daca nu gasesti nicaieri la pret convenabil, spune-mi, sa facem noi rost de una pt tine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community