Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Reincarcare dell 1320, laserjet color

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
cj80gdi



Data înscrierii: 26/Mar/2009
Mesaje: 4

MesajTrimis: Joi Mar 26, 2009 3:37 pm    Titlul subiectului: Reincarcare dell 1320, laserjet color Răspunde cu citat (quote)

Salut.
Sunt nou pe acest forum. Sper ca nu s-a mai discutat despre acest subiect aici, cel putin eu nu am gasit nimic. Daca s-a mai discutat rog moderatorul sa inchida subiectul.

problema este ca nu gasesc nicaieri unde sa fac refill la aceasta imprimanta. am gasit cerneala numai in america la un pret modest de 400 Ron, la care se adauga transportul. Cu acest kit as putea sa incarc cartusele de 2 ori. am mai gasit, tot la acelasi pret sa cumpar cartuse compatibile cu care pot lista 900 de pagini, pe cand cu kitul de reincarcare as putea lista 1800 de pagini.
nu inteleg, la alte imprimante laser color un refill ar fi undeva pe la 100 Ron (in cluj), dar pentru dell 1320 eu nu gasesc nicaieri.

Va rog o solutie cat de cat ieftina...
multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Mar 26, 2009 4:39 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu multe firme au in oferta toner refill pentru imprimanta ta, si cu atat mai putine au chip, pentru ca trebuie sa stii ca are si chip cartusul, care trebuie inlocuit, altfel degeaba faci refill, tot goale iti vede imprimanta cartusele.

In ceea ce priveste Mediatec Team, iti poate oferi:

Replacement chip DELL 1320 = cca 20 ron/buc (iti trebuie pt fiecare culoare alt chip)

Problema e la tonerul de refill. Din ce am aflat eu, e vorba de acelasi toner care functioneaza si in imprimantele Xerox Phaser 6130. Problema e ca e atat de nou echipamentul incat furnizorii mei nu mi-au putut da relatii despre tipul de toner color cu care se face refill, acum am promisiunea unuia dintre ei ca se intereseaza la un client pt care a facut rost de chipuri pt Xerox Phaser 6130 si il intreaba "nene, ce toner ai folosit la refill?", pentru ca e acelasi la ala ca si la Dell (vezi aici: http://cdrepair.us/tonerprinter.php?printer=Dell+1320c&lazySID=GeiKgUPUHRBWitNDryveegyJm1238076776 )

Promit sa revin in clipa in care mi se da si mie informatia cu pricina. Sper sa fie un toner de Xerox sau Lexmark de care avem pe stoc, si atunci e simplu, revin cu pret si pt acela si totul e ok.

Dupa ce o aflam iti spun si de la care depozit al Mediatec Team trebuie sa comanzi produsul si care e termenul de livrare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cj80gdi



Data înscrierii: 26/Mar/2009
Mesaje: 4

MesajTrimis: Joi Mar 26, 2009 8:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

stiam si de chip. multumesc, astept raspunsul tau...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Mar 27, 2009 11:29 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Revin, cum am promis, cu tonerele:

Toner refill black DELL 1320/Xerox Phasr 6130 = cca 64 ron/flacon 30g
Toner refill color DELL 1320/Xerox Phasr 6130 = cca 40 ron/flacon 15g/culoare

Ceea ce trebuie insa sa retii e ca la refill trebuie sa cureti constiincios compartimentul de toner rezidual, fiind toner compatibil sa nu lase cumva mai mult rezidual decat originalul si dupa cateva sute de pagini sa nu iti dea acolo pe dinafara, daca mai e toner rezidual de la prima utilizare.

In general, elimina-sufla-aspira orice urma de toner, rezidual sau nu, din cartusul original, si abia pe urma fa refill.

Pentru comanda:

Chipurile se pot aduce repede (24h), dar tonerul are din pacate termen de livrare de cca 2 saptamani. Asta inseamna ca rugamintea mea este sa faci comanda pe mail la arad@mediatec.ro, copiezi exact cum am scris eu chipurile si tonerele, mentionezi cate vrei din fiecare, fa asta cai mai iute ca sa plasez comanda ferma la furnizor.

Inainte de a face insa comanda pe mail inscrie-te pe ****mediatec.ro la sectiunea "cumparatori login" ca si client, cu toate datele care ti se cer in formularul de inscriere, si in comanda de pe mail mentioneaza acest fapt (ca te-ai inscris pe site), ca sa putem prelua cand vine marfa datele tale de facturare direct de pe site, sa nu mai stam atunci sa te intrebam de CNP, nume, adresa samd.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cj80gdi



Data înscrierii: 26/Mar/2009
Mesaje: 4

MesajTrimis: Joi Apr 02, 2009 11:31 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am trimis un mail cu comanda.
daca poti te rog sa-mi trimiti niste instructiuni mai exacte pentru refill, mi-ar fi de ajutor.
multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Apr 03, 2009 11:06 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din pacate NU am primit nici un mail de la tine pe arad@mediatec.ro
Te rog retrimite, si ca sa fim siguri da-i un CC si pe mail mediatecteam_arad@yahoo**** , nu inteleg de ce nu a ajuns...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cj80gdi



Data înscrierii: 26/Mar/2009
Mesaje: 4

MesajTrimis: Lun Apr 06, 2009 8:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am retrimis mailul pe mediatecteam_arad@yahoo****

sper sa ajunga
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Apr 07, 2009 7:45 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Primesc zilnic zeci de mailuri pe ambele adrese indicate, nu inteleg cum nu ajung cele de la tine.
Sigur ai trimis bine? Vezi ca e mediatecteam_arad , deci e cu liniuta jos intre cuvinte!

Nu a ajuns mail nici pe arad@mediatec.ro si nici pe adresa de yahoo, vezi ca ceva nu e in regula cu mailul tau!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Apr 07, 2009 8:34 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ia stai, iti trimit EU un mail si tu dai fix in reply comanda ok?
Si iti dau si de pe @mediatec si depe @yahoo, sa le ai pe amandoua corect.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community