Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

recomandare multifunctionala

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
alin



Data înscrierii: 11/Iul/2009
Mesaje: 4

MesajTrimis: Dum Iul 12, 2009 11:49 pm    Titlul subiectului: recomandare multifunctionala Răspunde cu citat (quote)

Buna seara,

Ma puteti ajuta va rog cu o recomandare?
Vreau sa cumpar un multifunctional. Cerintele are fi urmatoarele:

- printare/copiere 500 pagini lunar negru si aprox. 100 pag. color
- cel mai important este costul pe pagina
- nu ma intereseaza viteza de printare sau alte functii (retea, wireless, fax, etc...) decat strict listare, copiere si scanare.
- nu conteaza daca e laser sau cu jet.
- nu vreau sa o incarc eu: cand se termina consumabilele initiale voi cumpara consumabile originale sau compatibile sau daca se pot incarca de o firma specializata
- ca si buget as prefera sa nu treaca de 1000 lei

M-am uitat la cartusele HP 940XL si calculez un pret de 0,05 lei/pag. negru si 0,15 lei/pag color ceea ce mi se pare ok dar aparatul, HP Officejet Pro 8500, este cam scump (aprox 950 lei) mai ales ca are functii care nu ma intereseaza.
Exista vreun multifunctional mai ieftin care foloseste aceste cartuse?

Eu nu gasesc un multifunctional laser care sa aiba un cost pe pagina mai bun. Probabil nu stiu sa caut Smile

Multumesc pentru pareri.

Alin
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alin



Data înscrierii: 11/Iul/2009
Mesaje: 4

MesajTrimis: Lun Iul 13, 2009 12:28 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am mai gasit si HP Office Jet Pro L7480 la 620 lei care foloseste HP 88 si iasa un cost pe pagina de doar 0,03 lei / pag. negru folosind cartusul compatibil mare.

Care e faza cu capetele de imprimare? Le vad acolo pe pagina de consumabile.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Iul 13, 2009 7:40 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ia-ti orice imprimanta multifunctionala canon inkjet.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alin



Data înscrierii: 11/Iul/2009
Mesaje: 4

MesajTrimis: Lun Iul 13, 2009 9:55 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru raspuns.

Acum am un Canon Pixma MP 210 pe care am incarcat-o singur de vreo 2 ori si acum da eroare E5. Inainte sa dea eroarea scotea foi putin murdare la coltul din dreapta.
Ma gandeam la un moment dat sa cumpar 2 cartuse noi pentru ea dar m-am uitat cu lanterna in ea si e o mizerie acolo in dreapta unde stationeaza cartusele ... incat vreau alta! Smile

La Canon ar fi ok cele cu CLI-521? De. ex. Canon Pixma MP540?
Vad la unul din cartuse CLI-521BK ca poate scoate 1500 pag negru cu 9 ml dar nu mi se pare realist.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Iul 13, 2009 11:34 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1. Cu placere.

2. Problema E5 parca s-a mai discutat pe forum, sau ma lasa memoria...?

3. Mizeria din "parcare" se curata prin demontare pana ai acces la waste ink pad, acel absorbant in care isi lasa cerneala imprimanta cand da cleaning la cartuse, cureti tot acolosi e iar ca noua. Daca iti da eroarea (E7 parca) de waste ink pad full, exista resetare.

Recomandare:
citeste opiniile softpedistilor http://forum.softpedia****/index.php?showtopic=308183&st=216
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alin



Data înscrierii: 11/Iul/2009
Mesaje: 4

MesajTrimis: Mie Iul 22, 2009 9:46 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc mult pentru sfaturi.

Pana la urma am cumparat un Canon MP 630 care a sosit astazi.

Pana acum nu am cuvinte! Modul de prezentare, instalare, lcd-ul, calitatea la printare ... excelente!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Iul 22, 2009 10:25 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Alegere corecta.
Consumabile atat compatibile cat si totul pt refill aici:
http://****mediatec.ro/inkjet/1/Canon/PIXMA_MP_630.html

Tine-ne la curent.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community