Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

DRUM CARTRIDGE EP-701DRUM Canon pentru LBP5200

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mar Aug 04, 2009 1:30 pm    Titlul subiectului: DRUM CARTRIDGE EP-701DRUM Canon pentru LBP5200 Răspunde cu citat (quote)

la acest drum se poate inlocui cilindrul?pt.ca daca nu este posibil, imprimanta este mai mult decat nerentabila ca pret al consumabilelor.daca stiti vreo modalitate de schimbare a cilindrului drum-ului, va rog sa ma luminati si pe mine.concediu placut in continuare si respect.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mircea Jivulescu



Data înscrierii: 10/Mar/2009
Mesaje: 11
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Lun Aug 10, 2009 4:43 pm    Titlul subiectului: Re: DRUM CARTRIDGE EP-701DRUM Canon pentru LBP5200 Răspunde cu citat (quote)

zarzarel a scris:
la acest drum se poate inlocui cilindrul?pt.ca daca nu este posibil, imprimanta este mai mult decat nerentabila ca pret al consumabilelor.daca stiti vreo modalitate de schimbare a cilindrului drum-ului, va rog sa ma luminati si pe mine.concediu placut in continuare si respect.


Salutare,

Se poate inlocui, dar operatiunea asta n-as incadra-o la "do-it-yourself".
Daca esti familiarizat cu munca asta atunci merita sa incerci, daca nu...nu.

O zi buna,

Mircea Jivulescu
_________________
mircea.jivulescu@gmail****
****printpanormus.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Sâm Aug 15, 2009 12:56 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://****oasis-imaging****/images/pdf/cart_inst/HP2500DR.pdf
am gasit instructiunile si, cu atentie se poate face.problema e ca nu am gasit OPC de schimb.chip-ul e destul de ieftin,20 ron.asa ca....spor la treaba
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Sâm Aug 15, 2009 6:23 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La Mediatec costa cca 153eu plus TVA, ai intrebat si nu te-au rezolvat?!

Ia baga pe arad@mediatec.ro cerere oferta cu pret si termen de livrare pt CANEP701DRUM, asta e codul, si daca nu primesti raspuns pana luni pe la 12 anunta-ma aici pls. Evil or Very Mad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Dum Aug 16, 2009 1:37 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

in primul rand multumesc pentru raspunsuri.pentru dl.administrator:nu vreau sa achizitionez tot drum unit-ul ci doar cilindrul acela verde(OPC drum).n-am mai facut inlocuire si curatare la acest "dispozitiv", dar daca fac rost de acel cilindru si de chip in 2-3 zile cred ca ma descurc.tot sta degeaba in cutia lui de o saptamana pt.ca clientul si-a achizitionat din alta parte drum unit-ul la pretul de 680-690 ron, pt.ca nu am gasit cilindrul acela in tot acest timp si avea nevoie de imprimanta.inca odata multumesc si toate cele bune in continuare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Dum Aug 16, 2009 7:17 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ok

Dar cred ca exista motiv pt care nu se gaseste decat drum unit.

Totusi, eu zic sa soliciti - tot la acel mail - pret pt cilindru, mentionand expres ca NU doresti pret pt drum unit ci doar pt cilindru separat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community