Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Epson Stylus Photo P50

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
adrian_09



Data înscrierii: 13/Sep/2009
Mesaje: 3

MesajTrimis: Dum Sep 13, 2009 3:08 pm    Titlul subiectului: Epson Stylus Photo P50 Răspunde cu citat (quote)

Aveti kituri de refill pt modelul asta de imprimanta?Am vazut k aveti chip reseter pentru ea....cat de bun este?adik dak incarc cartusele si apoi le resetez cu reseter-ul nu trebuie sa mai cumpar alte cartuse?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Sep 14, 2009 6:22 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca ai deschis pagina continand consumabilele pentru imprimanta ta (ASTA: http://****cartuseonline.ro/inkjet/1/Epson/Stylus_Photo_P_50.html ), ai putut vedea ca in afara de resetter exista nu kituri de refill ci doar cerneala. La 100ml.

In ceea ce priveste modalitatea de refill propriuzisa, recomand sa arunci o privire aici: http://****refillinstructions****/Epson/E25.htm

Dupa cum vezi e pentrtu T06XX si T07XX, nu conteaza, T08XX e foarte asemanator ca si constructie, asta ca sa ai o idee cum sa faci refill daca ai cerneala si resetter.
Seringi de la farmacie, desigur.

Instructiuni de T05XX, la fel foarte asemanator cartusul, format fisier pdf uite link:
http://rapidshare****/files/279784848/epson_oem_refill_kit_instructions.pdf (apasa pe "free user" si asteapta pana apare cuvantul "download")

Daca are cineva instructiuni specific pt T08XX, please post, mai caut si eu...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adrian_09



Data înscrierii: 13/Sep/2009
Mesaje: 3

MesajTrimis: Lun Sep 14, 2009 1:46 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mi se pare totusi complicat sa le incarci...credca o sa imi iau un canon IP 4600...la asta cred ca se incarca mai usor cartusele....stii care e modul de incarcare la 4600??
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
corsar



Data înscrierii: 29/Mai/2009
Mesaje: 58
Locație: iasi

MesajTrimis: Lun Sep 14, 2009 2:02 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

la fel ......ca la epson se incarca cartusele la canon 4600
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Sep 14, 2009 4:29 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, dar acolo macar este kit, instructiuni, scule-suporturi-seringi-etc vezi http://****cartuseonline.ro/inkjet/1/Canon/PIXMA_IP_4600.html
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adrian_09



Data înscrierii: 13/Sep/2009
Mesaje: 3

MesajTrimis: Lun Sep 14, 2009 8:30 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

dar acolo mai erste nevoie de reseter ceva???sau decat se foloseste kitul?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Sep 14, 2009 10:05 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Kit si atat.
Nu mai vezi nivelele de cerneala dar poti tipari, spre dif de Epson care pana nu e resetat nu tipareste.

Deci Canon se preteaza clar mai bine la refill.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dangeo



Data înscrierii: 04/Noi/2010
Mesaje: 1
Locație: București

MesajTrimis: Vin Noi 05, 2010 2:17 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt interesat de modul de refill, calitate si preturi, vreau sa stiu daca in prezent pot sa gasesc kituri de refill, precum si instructiuni concrete pt acest lucru.
Aveti chip resetterl pt acest model, cat costa si daca are numar limitat de folosiri?
In alta ordine de idei, in cazul schimbarii cartuselor cu unele compatibile, acetea se reincarca ca si originalele?
Intreb acest lucru pt ca nu stiu diferenta dintre un cartus compatibil si unul refilabil (nu stiu daca aveti) si nu cunosc nici cum se folosesc cipurile autoresetabile (pt ce cartuse sunt destinate).
Mentionez ca, am aruncat o ptivire si la sistemele ciss (powertrust, sistemeciss), dar sunt un pic cam inestetice si costisitoare ca investitie initiala, mai ales ca nu printez un volum foarte mare.

In concluzie, v as ruga, daca se poate, un sfat cu cea mai buna varianta de refill pt acest model de imprimanta.

Sunt utilizator nou si am remarcat ca nu pot trimite pm.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Sâm Noi 06, 2010 6:55 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai exista si solutia cartuselor refilabile dar nu merg ok. Daca nu vrei sa mergi pe sistem ciss, la Epson recomandabil ar fi sa mergi pe cartuse compatibile. In mod sigur se gasesc la mediatec cartuse compatibile care concureaza la pret un refil. Deci... Chiar nu vad sesul unui chip reseter.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Lun Noi 08, 2010 9:31 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

la acest Epson, cel mai simplu si usor este utilizarea de cartuse compatibile, mai ales ca sunt ieftine (~15 lei/buc.), dar daca se doreste incarcarea cartuselor (teoretic, si cele originale si cele compatibile se incarca la fel) o sa aveti nevoie de acel cip resetter, care e acelasi ca si cel de la seria T071x.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community