Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

HP 110

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Shofa



Data înscrierii: 21/Apr/2009
Mesaje: 50

MesajTrimis: Mar Sep 15, 2009 1:03 pm    Titlul subiectului: HP 110 Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua oameni buni la toate!!!


O mica intrebare: de curand am inceput sa remanufacturez cartusele Hp 110 Photo ( alea care merg pe imprimanta micuta portabila A 526...ce mofturi domne Smile) )
Cartusele merg ok ( nu au dungi albe sau culori amestecate sau sa fie arse ) paginile de test care le folosesc au culorile aranjate in urmatoarea ordine de sus in jos: CYAN / MAGENTA / YELLOW , la unele cartuse pagina de test imi apare MAGENTA / YELLOW / CYAN, cartusele au fost incarcate corespunzator deci nu exista sa se fi incuracat culorile intre ele. Ma gandesc ca e ceva electronic dar ce?
Si inca o chestie mai ciudata, astea care iasa aiurea scot culorile (M/Y/C) foarte foarte aprinse/ intens..ceva de genu, si daca listez o poza va dati seama ce fata am in poza aia: vanat cu ochi verzi and shit...

O mai patit cineva asta?
Cum pot sa atases niste mostre ( cred ca am mai intrebat de N x dar nu imi intra in capau... )

Multam!
_________________
K♠AED
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Sep 15, 2009 6:11 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pana iti explic mai bine trimite-mi pozele pe iuliu.ciupe-vaida@mediatec.ro si le ridic eu pe forum.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Shofa



Data înscrierii: 21/Apr/2009
Mesaje: 50

MesajTrimis: Mie Sep 16, 2009 7:05 am    Titlul subiectului: Rectificare. Răspunde cu citat (quote)

Am gresit!!! normal este : de sus in jos C/M/Y si testele aiurea ies exact invers Y/M/C... imediat trimit si mail.

doamne ajuta la mocani!
_________________
K♠AED
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Shofa



Data înscrierii: 21/Apr/2009
Mesaje: 50

MesajTrimis: Joi Sep 17, 2009 7:59 am    Titlul subiectului: mail Răspunde cu citat (quote)

mediatecar a scris:
Pana iti explic mai bine trimite-mi pozele pe iuliu.ciupe-vaida@mediatec.ro si le ridic eu pe forum.





Ai primit mail? cu tot cu pozuri ?

Sanatate!
_________________
K♠AED
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Sep 17, 2009 8:16 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nope.

Pune si pe mediatecteam_arad@yahoo**** , poate ai facut pozele de megi multi si o fi fost plin mailul de job.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Shofa



Data înscrierii: 21/Apr/2009
Mesaje: 50

MesajTrimis: Joi Sep 17, 2009 8:26 am    Titlul subiectului: mail Răspunde cu citat (quote)

am trimis.
_________________
K♠AED
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Sep 17, 2009 9:15 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





(Imaginile se pot vizualiza la dimensiune full aici: http://mediatecforum.blogspot****/)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community