Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

MP540 nu scoate alb-negru

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mugurelu



Data înscrierii: 02/Dec/2009
Mesaje: 1

MesajTrimis: Mie Dec 02, 2009 11:32 am    Titlul subiectului: MP540 nu scoate alb-negru Răspunde cu citat (quote)

Cam asta e problema cu care ma confrunt eu de ceva timp, cam de cand am luat-o.
Atunci cand vreau sa trag ceva alb-negru, in afara cazului in care scot un text scris in word cu font negru, imi scoate un alb-negru-albastru Rolling Eyes, ca si cand griul e un amestec de alb, albastru si negru, iar scrisul negru e un amestec negru-albastru.
Am avut de scos saptamana trecuta niste pdf-uri color, si chiar daca le-am modificat si pe ele din preflight in alb-negru, chiar daca am setat si din meniul imprimantei grayscale print, tot mi-a folosit si albastru.
Si nu e vorba ca sunt amestecate culorile in cartus, pur si simplu imi ia albastrul, aproape ca mi-a golit cartusul.
Ce sa-i fac sa scoata cum trebuie alb-negru?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Dec 14, 2009 10:34 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Treaba e ciudata. In special daca-i dai grayscale si toate alea... n-ar trebui sa mai ia deloc din color.

Daca asa face de cand o ai, de ce dreaq n-o duci la garantie?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community