Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Canon iP4700 culori pale

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
2io



Data înscrierii: 07/Apr/2010
Mesaje: 2

MesajTrimis: Mie Apr 07, 2010 2:06 pm    Titlul subiectului: Canon iP4700 culori pale Răspunde cu citat (quote)

Am achiziționat recent imprimanta [iP4700] și aș dori sa știu: se poate face ca, imprimând pe hârtie normală, să folosească mai multă cerneală?

Negrul și culorile ieșite din Word sunt destul de pale.

De fapt, am avut o alta imprimantă Lexmark Z45 și am încă niște pagini printate cu ea. Comparând rezultatele sunt nemulțumit: culorile scoase cu Lexmark sunt mai vii, stridente, iar iP4700 parca s-ar opri să adauge mai multă cerneală și ies niște culori pale...

Să fie de vină felul hârtiei folosite? Sau s-ar putea schimba ceva la ICM?

Cu respect,
Ionuț

PS: până acum nu am printat nici o fotografie, chiar sunt curios...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
2io



Data înscrierii: 07/Apr/2010
Mesaje: 2

MesajTrimis: Joi Apr 08, 2010 9:37 am    Titlul subiectului: REZOLVAT - Viteza de uscare Răspunde cu citat (quote)

Am găsit: se poate modifica viteza de uscare din fereastra imprimantei (ultimul tab). Este acolo un ... derulator (slider) cu 5 poziții și, implicit, indicatorul este la mijloc.

L-am mutat maxim la stanga (adica cerneala se usuca mai repede) și mi-a ieșit pagina puțin ondulată de câtă cerneala a folosit. Dar nici culorile nu au ieșit corect. În orice caz, am aflat ce mă interesa: cum să o fac să imprime cu mai mult tuș.

Cu respect,
Ionut Ojica

PS: fotografiile ies cristal, nu am mai avut in mana o poză de o astfel de calitate. Si am folosit hârtie High Gloss... mă întreb la aceea Platinum...
Apropo de subiect, pozele ies perfecte cu setările implicite.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community