Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

KYOCERA KM-1530

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, service, trobleshooting / Maintenance, service, troubleshooting
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
serrgyus



Data înscrierii: 19/Noi/2009
Mesaje: 63

MesajTrimis: Joi Noi 19, 2009 9:38 am    Titlul subiectului: KYOCERA KM-1530 Răspunde cu citat (quote)

Buna, am schimbat cilindrul la un KYOCERA KM-1530, 230000 pagini in contor si dupa 20 - 30 pagini, nu mai imi listeaza numai ultimele 3 - 4 literele din partea dreapta a paginii, pe vertical, daca stie cineva ce se poate face, TKS.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Noi 19, 2009 9:50 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1. Primele 20-30 de pagini le-a scris corect?

2. Nu poti scana, pune pe un site/blog pagina cum o tipareste acum dupa care sa publici aici? (Copy image adress, paste in postare si o selectezi dupa care apesi pe "Img")
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
serrgyus



Data înscrierii: 19/Noi/2009
Mesaje: 63

MesajTrimis: Joi Noi 19, 2009 12:24 pm    Titlul subiectului: re KYOCERA KM-1530 Răspunde cu citat (quote)

echipamentul este la client, 20 km de mine, doar o data pe saptamana merg la el. Mai precizez ... si inainte si dupa schimbarea de cilindru imi apare un led de mentenanta. Cand am scos cilindrul sa il inlocuiesc, am curatat usor suportul unde este cilindrul, am aruncat putin din tonerul de acolo... poate acolo este developerul. Dupa schimbarea cilindrului, contrastul textului pe foaie era din ce in ce mai slab. Altceva ... nu am sesizat. Tonerul este full in flacon, nu am umblat la toner.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
corsar



Data înscrierii: 29/Mai/2009
Mesaje: 58
Locație: iasi

MesajTrimis: Joi Noi 19, 2009 12:25 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mai verifica o data setarile.....
din cate stiu dupa ce schimbi cilindru la un copiator trebuie intrat in mod service si spus ca e schimbat cilindru, dat un reset sau modifici nr. de pagini...... asta in cazul in care nu e schimbat unitatea de imagine cu totul, fiinca are chip si nu trebuie sa mai intri in mod service
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
corsar



Data înscrierii: 29/Mai/2009
Mesaje: 58
Locație: iasi

MesajTrimis: Joi Noi 19, 2009 12:34 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nasola problema......
cilindru original sau compatibil???
toner original sau compatibil????
daca ai aruncat toner dint-ru recipient cu o forma mai ciudata ...ala e pentru rezidual....arunca tot ce e acolo...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
serrgyus



Data înscrierii: 19/Noi/2009
Mesaje: 63

MesajTrimis: Mie Iun 02, 2010 11:25 am    Titlul subiectului: KYOCERA KM-1530 Răspunde cu citat (quote)

Revin, dupa mai multa vreme, dar revin. Cineva a schimbat developerul si echipamentul merge. S-au facut 15000 pagini, acum imi da eroarea AP si ... nelipsitul led rosu la kitul de mentenanta. Se pare ca e o problema cu lipsa de toner... dupa atatea pagini, pentru ca imi da si un led rosu la toner. O sa ma uit in cartea tehnica, acolo sunt scrise errorile, dar bine ca s-a revolvat cu developerul, pentru ca vad ca nimeni nu stia ce problema ar putea fi. De asemenea, in Romania... daca suni la reprezentanta la Bucuresti... te trimite in origini, deci atentie cand cumparati echipamente de la Kyocera.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, service, trobleshooting / Maintenance, service, troubleshooting Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community