Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Problema HP 4180

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
georgescustefan2004



Data înscrierii: 17/Mar/2009
Mesaje: 12
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar Aug 03, 2010 7:35 pm    Titlul subiectului: Problema HP 4180 Răspunde cu citat (quote)

Am o problemă cu All-In-One 4180 de la HP. După o nu foarte îndelungată utilizare și multiple reîncărcări ale ambelor cartușe îmi dă eroare ("E") și se aprind ambele leduri de cartuș. Apăsând orice buton în afară de cel de ON/OFF face ca acesta din urmă să clipească de 4-5 ori. Multifuncționalul nu funcționează STAND-ALONE iar conectat la calculator funcționează doar la scoaterea cartușului color, în tot acest timp nedispărând E-ul de pe display. Din câte mi-am putut da seama nu sunt urme de ardere pe plăcile integrate.
Păreri?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Aug 03, 2010 8:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ai postat din greseala la copiatoare, echipamentuyl tau e imprimanta asa ca imi permit deocamdata sa mut topicul tau la sectiunea corespunzatoare, in asteptarea raspunsurilor prietenilor nostri de pe forum.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
merlingerin



Data înscrierii: 30/Mar/2010
Mesaje: 111
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Aug 05, 2010 7:53 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Curata matricea de contacte de pe cartuse si de pe caruciorul port cartuse. Daca nu , inlocuieste cartusul color(343) .
_________________
0747.454.998
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community