Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Intrebare Epson T0711-etc

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
klumea



Data înscrierii: 31/Aug/2010
Mesaje: 1

MesajTrimis: Mar Aug 31, 2010 5:07 pm    Titlul subiectului: Intrebare Epson T0711-etc Răspunde cu citat (quote)

Tocmai am cumparat un Epson stylus sx110 si vreau sa cumpar cartuse auto resetabile t0711... .
Am 2 kituri de refill universale care il cumparasem pt imprimanta veche.Si as vrea sa stiu daca as putea folosi cerneala pt incarcarea cartuselor noi fara sa le stric desigur.
Mentionez ca pe sticlute scrie universal refill kit by kingjet Confused?
si yellow de la cea color este transparenta
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Aug 31, 2010 5:34 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1. Ce ai tu cerneala este produs in china. Nu inseamna ca ce e chinezesc e si prost, dar firma asta http://****king-jet****/ a dat la cautare pe google 149.000 resultate, comparand cu "inktec" 318.000 sau alte firme de talia asemanatoare (jettek, etc) care dau toate peste 300.000 rezultate. Personal n-am auzit de marca asta, deci nu ma pot exprima decat asa, prin comparatie.

2. galbenul (ca dealtfel si celelalte culori din seria T071X dar la galben se vede cel mai clar diferenta) este la cartusul tau un galben laptos, strident, opac, deci NETRANSPARENT, seamana cu laptele cu vanilie si ou ala din laptele de pasare de-ti vine sa-l bei... deci oricum nu era buna cerneala nici daca era Inktec.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community