Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Recomandare imprimanta LASER

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
dragosh_voinea



Data înscrierii: 24/Iun/2010
Mesaje: 2

MesajTrimis: Joi Iun 24, 2010 4:33 pm    Titlul subiectului: Recomandare imprimanta LASER Răspunde cu citat (quote)

Salutare. Vreau sa achizitionez o imprimanta Laser pt acasa din categoria celor ieftine si as avea de ales intre Samsung ML 1640, Canon LBP3010, Xerox Phaser 3140. Nu am avut niciodata o imprimanta laser asa ca nu cunosc mai nimic despre ele stiu doar ca scot multe pagini si logic au alt principiu de functionare fata de cele inkjet. Care ar fi mai buna dintre cele 3? (se poate face refil la vreuna din ele?) sau daca stiti alte modele mai bune astept sfaturi
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Joi Iul 01, 2010 2:46 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua

toate cele 3 se pot refila, cu + si -
sa fiu mai explicit:
Samsung ML-1640 are probleme cu seriile de chipuri compatibile (depinde de lot) asa ca baza ramane tot resetarea imprimantei (contor la ZERO). Avantaj: cartusul compatibil de 3000 pag.
Canon LBP-3010 are dezavantajul ca are cartus doar de 1500 pag. (merge cu cb-435 de la HP), dar are avantajul ca se refileaza cel mai putin problematic
Xerox Phaser 3140 - acuma a aparut cum s-ar putea pacali chip-ul, dar sa vedem si feed-back-ul daca e asa sau nu: http://forum.softpedia****/index.php?showtopic=683040 (tonerul folosit e cel "universal" de Samsung/Xerox)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
dragosh_voinea



Data înscrierii: 24/Iun/2010
Mesaje: 2

MesajTrimis: Joi Iul 01, 2010 6:15 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc pt raspuns. Nu este obligatoriu sa iau unul din aceste modele enumerate de mine mai sus. Acestea am observat eu ca ar fi cele mai ieftine ca pret insa nu stiu cat de bune sunt. Daca stie cineva alte modele mai bune sunt binevenite sfaturile insa sa nu depaseasca cu mai mult de 100 lei fata de pretul celor alese de mine. O zi buna
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Joi Iul 22, 2010 8:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare.daca nu HP P1005/1006 macar Canon 3010.sau, daca poti gasi HP 1010,1012,1018 dar stiu ca nu se mai fabrica(poate second hand, ca mine....eu am luat o imprimanta HP LJ 1200 PCL cu vreo 36000 pagini listate, la second hand si sunt extrem de multumit de ea.refill simplu, aprox.2000 pagini un cartus, daca il refilezi tu e mai ieftin.....) totusi e indicat, daca tot faci o investitie sa iei un aparat nou(garantie).eu, ca marca prefer HP inaintea oricaror altele(nu fac reclama dar la cate tipuri mi-au intrat pe mana la service .....). parerea mea..... toate cele bune tuturor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Vin Sep 17, 2010 4:33 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

buna ziua,
v-as recomanda o imprimanta HP.Si second,oricum la intretinere e mai ieftina decat Samsung,Xerox,Canon....si e mai simplu de reffilat,curatat,etc.
Si mai veche e ok.:hp 1200,1300,1012.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community