Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

minolta bizhub c253 cod eroare c4554

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, service, trobleshooting / Maintenance, service, troubleshooting
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 10:06 am    Titlul subiectului: minolta bizhub c253 cod eroare c4554 Răspunde cu citat (quote)

Salutare,
O mare si ciudata problema,la un buzhub c253.Copiatoru este la o scoala de cca1an,a mers cca.2luni,timp in care a listat 250PAGINI.si apoi a dat eroarea c4554.Nu stiu exact ce inseamna,si nici nu stiu cu ce sa intru in service mode.Ce am vazut pe net.,a-r fi unitatea laser da la black.Dar e foarte ciudat la paginile astea doar250. Question Question Question NU STIU CE SA MAI ZIC.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 11:41 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am mai cautat solutii,la prob.mea,si constat ca eroarea este mai mult ca sigur de la unitatea laser Bk..Care a aparut din 2motive.
1.a fost asamblat in UK,si acolo e umezeala ridicata,,,asa sustin Japonezii,
2.cine i-a instalat unitatile,le-a bagat prima data gresit,lucru pt.care are doar 250pag.
Si cel mai dureros e ca si dupa inlocuire poate sa nu functioneze,sau s funct.foarte putin,ori sa se strice celelalte(c,m,y),,,dupa cate am citit pe alte forumuri.E aiure rau,k e si scump laserul,se gaseste greu,sau nu se gaseste,se monteaza destul de dificil,si e risc sa nu functioneza sau sa se strice si celelalte. Crying or Very sad Mad AVETI VRE-O IDEE???Pt.ca nici nu pot sa i-l las nici pe dreapta,ca e aproape nou,si o scula scumpa(13.000lei cca.) Mad Crying or Very sad Mad Crying or Very sad Mad Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 11:49 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pai daca e cum spui tu, singura solutie e la un service autorizat din localitatea de domiciliu sau cea mai apropiata...dar vezi ca virgula cei mai ieftini nu sunt si cei mai buni...bafta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Lun Oct 11, 2010 5:34 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salutare,
Observ ca la reparati copiatoare nu prea sunt parteneri pe forum.Va pot fi de folos daca intampinati probleme ,in general la aparate MINOLTA DI 250,251,350,2310,3510,ETC,.BIZHUB C 203,ETC.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Lun Oct 11, 2010 5:38 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incearca sa cumperi unitatea laser la sh. Intreaba la copiatoare fagaras, sau la Excelltipo. In mod sigur nu au pe stoc dar s-ar putea sati faca rost. oricum nu te costa nimic sa incerci.
Ca idee ai incercat sa cureti laserul?
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, service, trobleshooting / Maintenance, service, troubleshooting Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community