Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

lampa cuptor xerox workcentre pe120i

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Piata de imprimante / Printer Market
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Vin Oct 15, 2010 5:09 pm    Titlul subiectului: lampa cuptor xerox workcentre pe120i Răspunde cu citat (quote)

Poate gesesc si eu la cineva o lampa de cuptor pt.xerox workcentre pe 120i.
poate are cineva una defecta dar cu cuptorul bun.Ma intereseaza tot cuptorul cu tot cu rola calda.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
merlingerin



Data înscrierii: 30/Mar/2010
Mesaje: 111
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm Oct 16, 2010 12:21 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Inteleg ca ai cuptorul terminat...
Rola presoare lipita de rola fuser, termocontactul sarit , termistorul defect, lagarele de la rola fuser, topite...
Te pot ajuta eu cu piesele...cred ca am si un cuptor reconditionat...
Dar trebuie sa verifici circuitul de comanda , bucla de reactie , ce deservesc triacul prin care se alimenteaza lampa din cuptor...
_________________
0747.454.998
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Lun Oct 18, 2010 8:30 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

la cuptorul meu e defecta rola de teflon fiinca are 2dungi,si lampa m-i s-a spart cand am desfacut-o.Cum am pus surubelnita sa desfac surubul din cap de la papuc a facut''poc''..
Momentan astept OK-ul de la client daca vrea sa o mai faca,fiidca se orientase catre un copiator.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Piata de imprimante / Printer Market Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community