Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Recomandare multifunctionala laser.

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Winfast



Data înscrierii: 15/Dec/2008
Mesaje: 36
Locație: Bacau

MesajTrimis: Mar Mar 30, 2010 12:09 pm    Titlul subiectului: Recomandare multifunctionala laser. Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua,

As avea nevoie de o recomandare pentru o multifunctionala laser alb negru careia sa i se poata face refill. Bugetul este de maxim 1.000 lei. Multifunctionalul va fi folosit timp de 2-3 luni intr-o rulota, conectat printr-un invertor de 1.000 W la o baterie de camping urmand ca apoi dupa ce voi alimenta rulota la 220 V sa pot pune si multif la aceeasi tensiune. Volumul de printare nu il stiu inca cu exactitate, estimez undeva la 100-500 pagini pe zi. Am experimentat pana acum 2 multifunctionale:

1. Samsung SCX-4521F-model mai vechi, sunt nemultumit ca e cam lent. Daca vreau colationare dureaza enorm de mult, practic de blocheaza. Nu l-am probat pe printare de pe PC dar am inteles ca se misca cam greu, are USB 1.1. Partea foarte buna este ca tonerul se refileaza extrem de usor, fara cip. Am multifunctionalul acasa si am ajuns sa ii fac refill singur cu palnia. Costuri extrem de reduse cu tonerul Smile
2. Xerox Workcentre 3210 l-am cumparat deoarece parea mai performant si in plus avea placa de retea. Sunt total nemultumit de el pentru ca nu a aparut inca cip pentru toner. Costuri enorm de mari cu tonerul original. Sad L-am pus la naftalina in asteptarea unui cip Sad(((( Am mai scris despre el pe forumul acesta.

Revenind la subiect. Dupa experienta nefericita cu Workcentre 3210 ma gandesc sa achizitionez pentru rulota Samsung SCX-4521F (daca il voi mai gasi pe undeva in stoc) sau altceva cu viteza mai buna de incalzire, printare si refill relativ ieftin. Astept sugestii. Multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Mar 30, 2010 1:06 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eventual HP Laserjet M1120 MFP cca 770 lei cu tot cu tva




Citat:
Manipularea hartiei:
Format: A4
Intrare standard a hartiei (pagini): 250
Alte intrari: 50 pagini sertar de alimentare prioritara
Capacitate la iesire: 100
Duplex automat: nu
ADF (pagini): nu

Viteza si calitate:
Viteza de imprimare (pagini/minut): 19
Volum lunar (pagini): 8000
Rezolutie maxima la imprimare: 1200 x 1200 (FastRes)
Rezolutie maxima la copiere: 300 x 300
Rezolutie maxima la scanare: 1200
Imprima pe : hartie, transparente, etichete, carti postale
Grosimea hartiei (min-max, g/mp): 60-125

Tehnice:
Microprocesor (MHz): 230
Limbaje PDL: PCL 5e, PCL 6, HP PostScript Level 3
Memoria (standard-maxima, MB): 32-32
Conectivitate USB: da
Conectivitate paralela: nu
Conectivitate ethernet: nu
Conectivitate wireless: nu
Conectivitate seriala: nu
Functioneaza in: Windows (2000, XP, 2003, Vista), Mac

Mediu:
Zgomot maxim in functionare (dB): 53
Dimensiuni (latime x adancime x inaltime, mm): 437 x 363 x 308
Masa (kg): 8.2
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Winfast



Data înscrierii: 15/Dec/2008
Mesaje: 36
Locație: Bacau

MesajTrimis: Mar Mar 30, 2010 1:45 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu are ADF. Confused Deci sare din schema. Altceva daca imi puteti recomanda. Vad ca au mai aparut multifunctionale noi, dar nu stiu daca se poate face refill. Sau pana la urma merg pe Samsungul de mai sus chiar daca e mai lent?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Mar 30, 2010 1:50 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clar samsung e varianta optima.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Winfast



Data înscrierii: 15/Dec/2008
Mesaje: 36
Locație: Bacau

MesajTrimis: Mie Apr 07, 2010 12:39 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din pacate nu mai gasesc pe nicaieri Samsung SCX-4521F Crying or Very sad Am cautat in magazinele din oras si pe cele online. Se pare ca nu se mai fabrica si nu se mai gaseste nici pe stoc la importator. Va rog frumos sa-mi recomandati altceva pana in 1.000 lei care sa se poata refilla si sa aiba ADF. Spre ex Samsung SCX-4824FN se poate refilla?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Mie Apr 07, 2010 4:09 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

despre SCX-4824FN am aflat ca se poate refila doar teoretic, in sensul ca tonerul de refill este toner universal de Samsung, dar nu sunt chipuri deocamdata pentru acest echipament.
Asteptam sa apara chipuri, sau macar o metoda de resetare a contorului (ca si la ML-1640)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Mie Apr 07, 2010 7:23 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zzozzo a scris:
despre SCX-4824FN am aflat ca se poate refila doar teoretic, in sensul ca tonerul de refill este toner universal de Samsung, dar nu sunt chipuri deocamdata pentru acest echipament.
Asteptam sa apara chipuri, sau macar o metoda de resetare a contorului (ca si la ML-1640)

Bună seara, zzozzo
...există cu siguranță o metodă de reset pentru SCX-4828. Încearcă să cauți pe google cu;Перепрошивка для работы со стартовым картриджем Samsung SCX-4824, SCX-4828, ML-1640, ML-2240, ML-2245
.iar dacă nu-ți "iese" postează pe forum și ți-l voi trimite. Eu nu am avut ocazia să-l utilizez dar i l-am trimis unui "confrate de suferintă" al cărui răspuns a fost pozitiv.
SĂNĂTATE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Joi Apr 08, 2010 8:28 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

despre aceasta metoda am citit (atata cat m-a lasat sa inteleg Google Translate) dar EU nu pot sa postez un raspuns care NU a fost verificat de cineva (si astept sa apara instructiunile in engleza, ca daca a aparut metoda de resetare la rusi, cineva din restul lumii tot o va aplica, iar daca acel cineva este din Romania, cu atat mai bine, instructiunile vor fi in romana)
Daca acel "confrate de suferintă" are un raspuns pozitiv, perfect, sa posteze pas cu pas cum a facut (in limba romana, normal Wink )
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Joi Apr 08, 2010 4:09 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zzozzo a scris:
despre aceasta metoda am citit (atata cat m-a lasat sa inteleg Google Translate) dar EU nu pot sa postez un raspuns care NU a fost verificat de cineva (si astept sa apara instructiunile in engleza, ca daca a aparut metoda de resetare la rusi, cineva din restul lumii tot o va aplica, iar daca acel cineva este din Romania, cu atat mai bine, instructiunile vor fi in romana)
Daca acel "confrate de suferintă" are un raspuns pozitiv, perfect, sa posteze pas cu pas cum a facut (in limba romana, normal Wink )

Bună ziua, zzozzo
...undeva, pe un forum am citit următorul îndemn:
..tu poți mai mult...ia încearcă.
SĂNĂTATE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Vin Apr 09, 2010 8:24 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca as avea aceasta imprimanta, as fi primul sa incerc metoda Very Happy
dar din pacate, nu am cum sa incerc Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Apr 09, 2010 8:46 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ghiocel a scris:

Bună ziua, zzozzo
...undeva, pe un forum am citit următorul îndemn:
..tu poți mai mult...ia încearcă.
SĂNĂTATE


Eheee, era si sloganul addidas Torsion "Daca vrei cu adevarat, poti!", la care un batran de 70 de ani dintr-un fotoliu din fata televizorului, aruncand o privire melancolica spre fermoarul de la pantaloni, zice: "AIUREA!..." Laughing Laughing Laughing

Deci, noi aici nu putem publica (ma refer la administratori sau moderatori, si zzozzo este in aceasta situtie) metode neverificate sau softuri cu licente dubioase, rusesti, piratate samd. Sigur ca s-au mai postat linkuri pe acest forum catre iptool sau mptool sau altele, dar nu de catre reprezentantii Mediatec...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Vin Apr 09, 2010 3:29 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mediatecar a scris:
Ghiocel a scris:

Bună ziua, zzozzo
...undeva, pe un forum am citit următorul îndemn:
..tu poți mai mult...ia încearcă.
SĂNĂTATE


Eheee, era si sloganul addidas Torsion "Daca vrei cu adevarat, poti!", la care un batran de 70 de ani dintr-un fotoliu din fata televizorului, aruncand o privire melancolica spre fermoarul de la pantaloni, zice: "AIUREA!..." Laughing Laughing Laughing

Bună ziua, Iuliu
...cu voia ta, mi-aș permite următoarea părere;
bătrânul de 70 de ani care își contempla fermoarul este un bătrân egoist și din cauza acestei atitudini și-a expărimat frustrarea zicând aiurea. Dacă făcea parte din rândul bătrânilor altruiști, în mod normal ar fi trebuit să zică:.....tu poți mai mult...ia încearcă, recunoscând pasul făcut în spate, cel puțin în această situație.
SĂNĂTATE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Winfast



Data înscrierii: 15/Dec/2008
Mesaje: 36
Locație: Bacau

MesajTrimis: Lun Apr 12, 2010 8:05 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Va rog sa nu divagam de la discutie. Am citit si eu putin despre metoda ruseasca. Avand in vedere ca inca nu am achizitionat multifunctionalul si nu prea e testata metoda nu vreau sa risc. Chiar daca ar fi ok metoda, cred ca ar merge numai pe tonerul de start care presupun ca nu are cip. Si ce facem daca se strica tonerul? Urmatorul cumparat are in mod sigur cip si nu va merge reset counters. Astept in continuare sfatul vostru in legatura cu subiectul acesta. Azi sau maiine trebuie sa dau comanda si nu stiu ce sa iau. Crying or Very sad Xeroxul trebuie sa il montez intr-o rulota pe o baterie de 12 V. Colac peste pupaza invertorul marca ONC de 1000 W achizitionat nu merge cu Xerox WorkCentre 3210 de 450 W. Trebuie sa il returnez Crying or Very sad

Ultima modificare efectuată de către Winfast la Lun Apr 12, 2010 8:10 am, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Winfast



Data înscrierii: 15/Dec/2008
Mesaje: 36
Locație: Bacau

MesajTrimis: Lun Apr 12, 2010 8:08 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Accept multifunctionale care se pot refilla cu cip. Numai sa existe cip de inlocuit. Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Apr 12, 2010 8:23 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Winfast a scris:
...invertorul marca ONC de 1000 W achizitionat nu merge cu Xerox WorkCentre 3210 de 450 W. Trebuie sa il returnez Crying or Very sad


Daca un alimentator (fie el si invertor, tot aia e) furnizeaza 1000W, el e foarte bun pentru un echipament de 450W, cine ti-a zis gogomania aia ca nu e bun?? Pai 1000W inseamna ca aceea este puterea maxima debitata de invertor, nicidecum ca nu merge daca i se solicita doar 450W, eiii!....

Deci e ok invertorul.

Apropo, cat te-a costat si de unde l-ai luat, ca-mi trebuie si mie unul si jafurile de la Selgros nu merg deloc, doua am luat si niciunul n-a functionat bine. Mie imi trebuie daca sunt pe drumuri pt laptop, daca nu-ti trebuie ti-l cumpar pe al tau ala de 1000W desi laptopul meu consuma max 50 Cool
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Winfast



Data înscrierii: 15/Dec/2008
Mesaje: 36
Locație: Bacau

MesajTrimis: Lun Apr 12, 2010 8:31 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu ai inteles ce am scris. Am zis ca l-am testat cu xerox-ul mentionat si nu merge. Se aprinde afisajul imi da System Initialize ... si atat. Nu merge Sad E o chinezareala ieftina. L-am luat de pe http://****cardurimemorie.net cu 200 lei. Azi am sa vorbesc sa il returnez. Zici ca alea din Selgross nu duc nici macar un laptop? Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Apr 12, 2010 8:52 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu, alea din Selgros le iei, ti le incearca acolo, merge, cand ajung in masina bag in aprinzatorul de tzigari si nu merge. Se invarte un ventilator 1 secunda acolo in spate, se aprinde becul verde, etc, dar cand bag ceva in priza nu are 220 si pace.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Winfast



Data înscrierii: 15/Dec/2008
Mesaje: 36
Locație: Bacau

MesajTrimis: Lun Apr 12, 2010 9:08 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ai grija cu invertoarele de capacitate mare. Am citit ca pot sa iti prajeasca instalatia de la bricheta sau iti sare siguranta, nu mai stiu exact. Acum cred ca numai daca pui ceva care consuma mult. Revenim la subiect. Astept sfaturi referitoare la achizitionarea unui multifunctional pana in 1.000 lei la care sa se poate incarca tonerul fara cip sau cu cip.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Apr 12, 2010 10:48 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

in scurt timp intra zzozzo (moderator) si da detalii cu ce e recomandat zilele astea.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Lun Apr 12, 2010 1:59 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se pare ca se mai gasesc Samsung SCX-4521 la Carrefour (cel putin aici in magazinul Carrefour - Arad) - verificati daca mai gasiti la un Carrefour apropiat de dvs.
O alta sugestie ar fi Canon MF 4370dn sau 4380dn (stiu, se sare putin peste 1000 lei), dar ar functiona cu FX-10.
HP-urile cu ADF sunt foarte scumpe, nu stiu ce as putea sa va recomand.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Winfast



Data înscrierii: 15/Dec/2008
Mesaje: 36
Locație: Bacau

MesajTrimis: Lun Apr 12, 2010 3:17 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zzozzo a scris:
Se pare ca se mai gasesc Samsung SCX-4521 la Carrefour (cel putin aici in magazinul Carrefour - Arad) - verificati daca mai gasiti la un Carrefour apropiat de dvs.
O alta sugestie ar fi Canon MF 4370dn sau 4380dn (stiu, se sare putin peste 1000 lei), dar ar functiona cu FX-10.
HP-urile cu ADF sunt foarte scumpe, nu stiu ce as putea sa va recomand.

Tocmai am fost la un centru de refill din oras. Mi-au zis ca in afara de Samsung SCX-4521 care nu se mai gaseste nu au ce sa imi recomande pana in 1.000 lei. I-am rugat sa imi spuna atunci ceva mai scump. Mi-au recomandat Canon MF4660PL. Am cautat pe net si foloseste tonerul FX-10 care mi l-ai spus tu Zzozzo. Eu sunt din Bacau si din pacate nu am Carrefour in oras ca sa caut Samsung SCX-4521. Am sa incerc sa vb cu cineva din Brasov poate va gasi acolo. Oare nu pot da comanda la Carrefour sa imi trimita prin curierat? Multumesc de sfaturi Zzozzo. Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Winfast



Data înscrierii: 15/Dec/2008
Mesaje: 36
Locație: Bacau

MesajTrimis: Lun Apr 12, 2010 3:35 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Partea proasta a lui Canon MF-4660PL este consumul de 730 W. Mie nu mi-a mers invertorul de 2.000 de W pe un multifunctional laser de 450W, daramite cu 730 W Sad Modelele recomandate consuma 650 W. Cam mult. Nu prea s-a gandit Canon sa faca economie la curent Smile Samsungul consuma 550 W. Cred ca vreau prea multe. Sa pot face refill si sa mearga si pe invertor o perioada de 1-2 luni pana ma racordez la reteaua de tensiune. Ufffff... Se complica problema Am vorbit in Brasov sa vad daca gasesc la Careffour. Mad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Winfast



Data înscrierii: 15/Dec/2008
Mesaje: 36
Locație: Bacau

MesajTrimis: Sâm Apr 17, 2010 10:05 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zzozzo a scris:
Se pare ca se mai gasesc Samsung SCX-4521 la Carrefour (cel putin aici in magazinul Carrefour - Arad) - verificati daca mai gasiti la un Carrefour apropiat de dvs.
O alta sugestie ar fi Canon MF 4370dn sau 4380dn (stiu, se sare putin peste 1000 lei), dar ar functiona cu FX-10.
HP-urile cu ADF sunt foarte scumpe, nu stiu ce as putea sa va recomand.

Multumesc frumos Zoso pentru sfat. Am sunt la cateva Carrefour din tara si am gasit in Iasi. In Arad se daduse ultimul acum vreo cateva zile. Carrefour nu trimite prin curierat, dar am reusit sa ii determin sa imi trimita una bucata Samsung SCX-4521F. Mi-a venit acum 1 ora. Happy, happy, happy Laughing Laughing Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
KeinEngel



Data înscrierii: 30/Mai/2010
Mesaje: 3

MesajTrimis: Dum Mai 30, 2010 10:25 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna seara!

Vin si eu cu o intrebare similara:

Am nevoie de o multifunctionala laser color pentru o asociatie studenteasca. Utilizarea va fi... in salturi: vor fi zile/saptamani fara nicio foaie printata si zile cu 4-500 pagini negru sau negru+color (de obicei brosuri, deci text negru si cateva sigle sau poze mici). Din fericire, majoritatea zilelor vor fi destul de libere Smile

Nu este o problema enorma daca investitia initiala va fi mai mare, dar e foarte important sa se poata reumple usor si nu usturator de scump, sau macar sa aiba cartuse de capacitate mare, care sa fie umplute mai rar.

Momentan avem o multifunctionala Epson DX8400 cu CISS (viva powertrust!), dar, din cauza stilului de utilizare, avem numai belele cu ea si vrem sa o schimbam.

Mentionez ca avem sediul in Bucuresti.

Merci!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Lun Mai 31, 2010 9:52 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce probleme i-ti face multifunctionalul cu ciss? Poate te pot ajuta.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
KeinEngel



Data înscrierii: 30/Mai/2010
Mesaje: 3

MesajTrimis: Lun Mai 31, 2010 10:24 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut,

Se infunda pe rand capetele sau toate odata, le curat la 9 dimineata (tb sa dau 5-6 curatari ca sa iasa aproape bine) si la 11 sunt iar bucati mari lipsa din toate. De obicei lipseste o linie intreaga - adica e o banda goala pe toate culorile, dar apar si dungi de alte culori peste cele primare. Am fost si la service, au desfundat capul de printare, a mers cateva zile si pe urma iar s-a dus.

In momentul de fata trebuie sa cumparam o imprimanta care sa nu aiba nevoie de mai mult de un refill din cand in cand, pentru ca eu plec din asociatie (termin anul asta) si nu am pe cine lasa in loc sa se ocupe de cateva ori pe saptamana de remediat varii erori/probleme.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Lun Mai 31, 2010 1:12 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai in cazul acesta nu da vina pe echipament. Cerneala banuies ca e la oferta de 30 ron setul de 4. Eu am un P50 cu ciss pe el si merge brici. Schimba cerneala din ciss ( dar mare atentie sa nu amesteci doua tipuri de cerneala ), ia niste solutie de curata capul de printare si o sa mearga ok. In ceea ce priveste cerneala pentru Epson nu se recomanda altceva in afara de Inktec ( nu ca am fi pe forumul in cauza dar chiar altceva nu merge ). Si inca o data spala ciss-ul inainte de a pune noua cerneala.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
KeinEngel



Data înscrierii: 30/Mai/2010
Mesaje: 3

MesajTrimis: Lun Mai 31, 2010 1:41 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai de cand l-am luat numai inktek a vazut. Cu aia a fost umplut la powertrust, aia i-am pus si eu in continuare... Nu dau vina pe echipament. Pur si simplu caut altul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cristist50



Data înscrierii: 29/Oct/2010
Mesaje: 4

MesajTrimis: Vin Oct 29, 2010 9:23 pm    Titlul subiectului: Caut multifinctional laser ieftin Răspunde cu citat (quote)

M-am oprit la SAMSUNG SCX-4300 si Xerox Phaser 3100 MFP/S dar nu stiu nimic despre ele.
Care se incarca mai usor/repede si simplu?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community