Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

problema mare HP C5280

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
corneliu



Data înscrierii: 16/Mar/2009
Mesaje: 16

MesajTrimis: Lun Sep 20, 2010 11:43 am    Titlul subiectului: problema mare HP C5280 Răspunde cu citat (quote)

buna!

am o imprimanta C5280, nu am avut probleme cu ea pana nu demult, am umplut cartusul negru (cel 350 al ei) de mai bine de 10 ori cred, cel color, scoate ca in ploaie, probabil e uscat.

problema e ca nu funtioneaza cum trebuie, nu o pot inchide din buton, nu raspunde la comenzi daca dau scan sau copy din butonul imprimantei, cu comanda de la calculator imprima doar cand vrea si cand o inchid, o scot din priza. altfel nu vrea. de multe ori nici nu ma lasa sa umblu prin meniul ei, pe ecran arata doar slide-urile alea cu ce poate sa faca.

parca ar fi blocata. uneori merge.. dar rar se intampla si nu stiu ce o determina.

ce ma sfatuiti sa-i fac?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Sep 20, 2010 6:46 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Astea-s deosebit de pacatoase, vezi ca s-a mai vorbit de 5280 si in alta parte pe forum.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
corneliu



Data înscrierii: 16/Mar/2009
Mesaje: 16

MesajTrimis: Lun Sep 20, 2010 6:50 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ai dreptate ca s-a mai vorbit, dar unde am cautat eu nu am gasit nimic legat de asta si am mai postat la un topic deschis dar nu a raspuns nimeni.. am facut unul nou sa se vada Very Happy

ca incepe facultatea si am nevoie de imprimanta.

chestia ca mie cartusele imi merg perfect.. refilate de mine de nuj' cate ori.

deci e ceva mai ciudat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Sep 21, 2010 7:50 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ai incercat reinstalarea imprimantei? Asta inseamna atat dezinstalare software-uri specifice din "add/remove programs" cat si delete la imprimanta in sine din "printers and faxes", apoi reinstalare, sa nu se fi dus ceva la softul de pe PC.

Daca s-a dus insa ceva in capul ei (firmware), nu le am cu reinstalare acestuia dar pe forum sunt cativa maestri in asa ceva care sper sa te ajute, gen mausica, ghiocel, zarzarel... si altii destui, nu mai zic ca si asa nu-i pot enumera pe toti acum si nu vreau sa nedreptatesc pe altii.

Dar PRIMA OARA REINSTALEAZA, cum am zis, tot. Daca dupa aceea nu merge, da-i pe forum in preteni, trimite-le linku spre topicul asta prin PM, insista si... sa vedem.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
corneliu



Data înscrierii: 16/Mar/2009
Mesaje: 16

MesajTrimis: Mar Sep 21, 2010 12:56 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

o sa incerc si cum a zis... desi nu cred ca ajuta.

problema ce am descris-o apare si cand vreau s-o folosesc independent de calculator.
in cazul asta nu mai are treaba cu nici un soft... totusi incerc, si daca nu vrea ... revin...

ms
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
corneliu



Data înscrierii: 16/Mar/2009
Mesaje: 16

MesajTrimis: Mar Sep 28, 2010 7:38 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am revenit, intr-un tarziu, cu noile metode citite de pe aici... si aplicate.
insa fara vreun succes.

Citat:
salutare. pe scurt....dezasamblat aparatul, sters encoderele(ambele) cu apa calda si bumbac curat, reasamblat si apoi pagina de test sau scanati orice document.dupa asta, daca nu "scrie" bine, treaba e din cartuse....desfundat sau schimbate cu altele noi.succes.


nici faza cu stersul encoderelor nici cu dezinstalarea si reinstalarea nu m-au ajutat...
adica merge cu comenzile de la PC, (macar atat), dar daca vreau sa ma folosesc de butoanele ei, parca ar fi puse de frumusete. degeaba le apas, nu le "simte"

poate un service ceva m-ar putea ajuta?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Mie Sep 29, 2010 6:36 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nuti da nici o eroare? N-ai nici un ledrosu aprins?
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
corneliu



Data înscrierii: 16/Mar/2009
Mesaje: 16

MesajTrimis: Joi Sep 30, 2010 1:30 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
nuti da nici o eroare? N-ai nici un ledrosu aprins?


nu.. nimic.
pare totul ok.

se mai intampla cateodata... cand la combinatia unor taste (nici nu mai stiu care) sa imi apara pe ecranul ei, "enter special key combo". si atat, de aici iar nu mai merge nimic.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Joi Sep 30, 2010 3:59 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salutare,
Modele astea sunt cam tampite.Eu cand am avut probleme asemanatoare,le-am dat up-date de firmware,luat de pe site-l producatorului,sau am cautat cold reset,si in general au functionat.Pacat ca acum sunt ocupat cu niste copaitoare,si nu am tim sa iti caut un link,sau ceva care te poate ajuta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Joi Sep 30, 2010 4:34 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incearca,si asta;
http://****youtube****/watch?v=iHYOaGNdweo
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ionis



Data înscrierii: 03/Noi/2010
Mesaje: 9

MesajTrimis: Joi Noi 04, 2010 1:44 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu vrei sa vinzi imprimanta?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community