Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Canon PIXMA MP270 - Eroare nivel cerneala!

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
AS_Rat



Data înscrierii: 22/Noi/2010
Mesaje: 4

MesajTrimis: Lun Noi 22, 2010 10:40 am    Titlul subiectului: Canon PIXMA MP270 - Eroare nivel cerneala! Răspunde cu citat (quote)

Salut! Am achizitionat un Canon MP270, cand cerneala a fost pe terminate, d fapt cand s-a aprins becul de la cartusul B, am incercat sa-l refillez, si am reusit. Am observat k nu imi mai arata nivelul la cerneala si nu se mai stinge beculetul care indica nivelul acesteia. se poate face ceva?Very Happy multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Noi 22, 2010 10:55 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dar poti tipari asa? Adica printeaza, da?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AS_Rat



Data înscrierii: 22/Noi/2010
Mesaje: 4

MesajTrimis: Lun Noi 22, 2010 10:59 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

printeaza, functioneaza.numai k nu stiu knd tre sa reincarc iar cartusul . asta e singura problema. se poate face cva?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Noi 22, 2010 11:58 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu prea. Poti anula avertismentul acela de cartus gol, cred ca e pe undeva pe forum resetul alarmei... dar nivelul de cerneala nu ti-l va mai afisa.

Cartusul il schimbi cand vezi ca nu mai scrie Smile dar important e sa nu tiparesti cu cartus gol. Adica sa opresti printarea cand vezi ca s-a golit, ceea ce implica sa nu dai drumul la 30 de pagini la tiparit si sa pleci la baie sau ceva Wink pentru ca daca se goleste un cartus si continua multa vreme printul, ti se arde capul de printare.

Iti recomand sa pui intrebarea ta insa si aici http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=706&highlight=mp270 unde dupa cum vezi exista posesori de imprimante de tipul de care ai si tu, pentru ca intotdeauna e mai bine sa te "lipesti" de un subiect existent decat sa deschizi topic nou, ti-e clar ca cei de la acel topic au facut refill si cunosc problema ta direct, nu teoretic.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Lun Noi 22, 2010 12:02 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

toate cartusele acestea (gen PG-40, PG-510, etc.), dupa golire sunt "marcate" ca si goale, iar dupa refilare nu se mai indica nivelul de cerneala (necesitand anularea monitorizarii ei), iar refilurile urmatoare se face cand se observa la listare lipsa cernelii (din pacate fara monitorizare e greu sa-ti dai seama cand trebuie reincarcat cartusul altfel)
acuma, se poate incerca o reinitializare a imprimantei (shipment mode, eeprom reset, etc.) pt. a incerca sa se pacaleasca imprimanta ca s-a introdus un cartus nou, dar nu stiu daca va functiona la MP270
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AS_Rat



Data înscrierii: 22/Noi/2010
Mesaje: 4

MesajTrimis: Lun Noi 22, 2010 1:40 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

o sa incerc sa mai postez. poate aflu cva referitor la mp270. va multumesc. in continuare.. o sa caut Razz ..sanatate
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
auras



Data înscrierii: 29/Noi/2010
Mesaje: 1

MesajTrimis: Lun Noi 29, 2010 2:32 pm    Titlul subiectului: Canon pixma mp270 eroare E 16 Răspunde cu citat (quote)

nu mai printeaza deloc, nu mai copiaza,scaneaza si nu pot folosii doar negrul dupa setari.....tocmai am reincarcat ptr prima oara cartusul original color, dupa instalare a mers, a doua zi gata...nu mai merge nimic...cum sa il pot face macar sa printeze black only?
incep sa imi pierd rabdarile
mesajul de error e constant
ajutoooooooooooor!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Lun Noi 29, 2010 3:43 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

daca E16 va apare, apasati concomitent butoanele de copiere color si copiere alb-negru
scrie si aici: http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=547&highlight=e16
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community