Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Sfat achizitie Canon MP280 sau Hp C4680?

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
corny2



Data înscrierii: 05/Dec/2010
Mesaje: 1

MesajTrimis: Dum Dec 05, 2010 6:36 pm    Titlul subiectului: Sfat achizitie Canon MP280 sau Hp C4680? Răspunde cu citat (quote)

As vrea sa-mi iau o multifunctionala si dupa un tur prin magazine m-am ''oprit'' la aceste doua modele. Care reflecta cel mai bine un raport pret/calitate bun? Ma intereseaza, normal, si fiabilitatea cartuselor (Hp300 - Pg510, Ci511), precum si costurile ulterioare de intretinere, daca exista cartuse compatibile si daca se pot incarca. Astept pareri de la cei care au avut de-a face cu aceste multifunctionale. Multumesc anticipat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Dec 06, 2010 9:18 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-am avut efectiv, dar parerea mea este ca pentru costuri ulterioare samd, Canon rules.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bal



Data înscrierii: 07/Dec/2010
Mesaje: 6
Locație: BRAILA

MesajTrimis: Mar Dec 07, 2010 10:03 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna seara! Pentru a nu mai deschide un nou topic o sa postez aici, sper sa fie corect sa procedez asa, sunt nou pe acest forum, daca gresesc imi cer scuze.
Pe scurt, doresc sa achizitionez un multifunctoional cu fax la un buget de max 500 RON. Eu m-am orientat spre urmatoarele modele: HP OfficeJet 4500, Canon PIXMA MX320 ori Epson BX300F. Inclin spre Epson (chiar daca dpdv al performantelor mi se pare putin depasit) deoarece, desi cartusele originale nu sunt reincarcabile, cartuse compatibile sunt ieftine si ma gandesc chiar la un sistem CISS.
Va rog sa ma sfatuiti ce model sa aleg, avand in vedere bineinteles costurile ulterioare si eventuale alte plusuri/minusuri, sau chiar alte propuneri de multifunctionale cu fax la care eu nu m-am gandit.
Va multumesc, cu stima Florin.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Mie Dec 08, 2010 2:41 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua

daca va ganditi la CISS, atunci mergeti pe varianta EPSON, mai ales ca si cartusele compatibile sunt ieftine (si sa stiti ca merg si reincarcate, dar aveti nevoie de un resetator)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Mie Dec 08, 2010 8:53 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cartusele de epson intradevar suporta refill dar la cat face reseterul si munca ultertioara mai bine mergi pe epson cu ciss.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
bal



Data înscrierii: 07/Dec/2010
Mesaje: 6
Locație: BRAILA

MesajTrimis: Mie Dec 08, 2010 9:15 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc mult pentru raspunsuri, am comandat in seara aceasta Epson Stylus BX300F (avand in vedere convingerea mea si sfatul dvs.) dintr-un magazin cu retea nationala (nu stiu daca am voie sa postez numele). Nu era disponibil in niciunul din punctele de lucru din Braila (spun ca se livreaza in 3-15 zile, sper sa fie mai repede), cred ca dupa sarbatori o sa achizitionez si un sistem CISS.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Dec 09, 2010 9:27 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De ce sa n-ai voie sa postezi numele? Stai linistit ca nu e televiziune sa te ia CNA-ul Smile)))))

Daca vad ca e reclama evidenta (adica ceva de genul "firma X e cea mai buna, aduce cele mai ieftine si bune produse" sau altele de genul, repetate cu nesimtire, stai cool ca delete si bann eu dupa ce vb personal cu forumistu buclucas, dar a fost un singur caz in toti anii astia. Unul singur.

De unde ti-ai comandat imprimanta? Zi firma, fara frica.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bal



Data înscrierii: 07/Dec/2010
Mesaje: 6
Locație: BRAILA

MesajTrimis: Joi Dec 09, 2010 2:14 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din lipsa de timp nu prea am citit regulile forumului, asa ca nu prea stiu ce e permis sau nu....... oricum multumesc pentru "incurajare".
Multifunctionalul Epson BX 300, l-am comnadat in magazinul online DOMO pentru ca nu era disponibil in Braila...... Am facut comanda aseara in jurul orei 20, urmand ca ei sa ma contacteze telefonic pentru confirmarea comenzii "in cel mai scurt timp". Inteleg ca aseara la ora aceea nu mai lucrau, dar ma asteptam ca astazi pana in ora 12 ... sa sune (dar nimic!!!!). Astazi in jurul orei 13.30 sun eu la ei la un numar primit prin mail .... si imi spune ca nu stie daca e disponibila, ca o sa ma sune din magazinul de la Braila cand/daca ajunge. Intreb cand o sa stie daca e disponibila .... si se tot repeta ca in cel mai scurt timp, dar nimic concret, o zi , doua.... (doar ca daca este disponibila, daca o gasesc colegii pe la vreunul din magazinele din tara o sa ajunga in Braila in 3-15 zile). Sunt dezamagit ca a trebuit sa sun tot eu si mai ales de raspunsul primit, mai mult azi a disparut de pe site-ul lor... pretul era de 338 lei. Scuze pentru postul luuungn.....


Ultima modificare efectuată de către bal la Joi Dec 09, 2010 2:15 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Dec 09, 2010 2:15 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E ok DOMO! Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Joi Dec 09, 2010 3:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

si ai de gand sa astepti pana ,poate,curand,nu stim exact,......vei putea sa achizitionezi imprimanta????
Mai sunt si alte magazine care au pe stoc asa ceva,si o poti primi a2a zi prin curier rapid.Intra pe bizoo,sau shopmania,etc,si afla la ce firme o gasesti.Ca exemplu eu am stat 2sapt.sa imi vina niste piese de imprimanta,dar scuza-ma au venit direct din CHINA,,,si sincer nu ma asteptam atat de repede.
Cool
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Dec 09, 2010 4:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca DOMO are pret bun, nu e vorba ca n-ar mai avea si altii.
Dar am redirijat link spre cineva de la DOMO, sa vedem ce zice.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Dec 09, 2010 4:28 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1. Faptul ca nu ti-au raspuns se poate intampla doar in perioada asta antesarbatori, cand personalul e suprasolicitat la maxim. Regretabil, e adevarat, dar se mai intampla si aici pe forum sa "scapam" o intrebare, daramite la un lant de 120 de magazine unde acuma e perioada de varf. Se va regla si asta in Romania odata cu schimbarea codului muncii anul viitor, ca sa poti angaja efectiv pe 3~4 luni pe cineva sau sezonier fara sa fii condamnat la rigorile unui contract de munca...

2. Stocurile de pe site sunt corelate direct cu cele din magazine/depozite, asadar daca a disparut de pe site inseamna ca s-a epuizat. Ghinion, dar se intampla. Vezi desigur si la altii.

Pozitia mea e doar speculativa, nefiind una oficiala a DOMO ci bazandu-se pe ce stiu personal despre unul din putinele lanturi de electrocasnice care chiar a rezistat in timp, spre diferenta de altele care au disparut fara urma... Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bal



Data înscrierii: 07/Dec/2010
Mesaje: 6
Locație: BRAILA

MesajTrimis: Joi Dec 09, 2010 6:40 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tocmai faptul ca a disparut de pe site m-a facut sa nu mai astept sa ma sune cei de la DOMO, ci sa sun eu..... Si tocmai asta nu inteleg , daca sunt corelate stocurile, de ce nu ar respecta clientii si i-ar anunta imediat despre faptul ca nu mai exista. Plus ca nici macar cvand am sunat eu nu mi-au dat un raspuns, asta ma face sa cred ca ori nu sunt bine pusi la "punct", ori nu respecta clientii, ori pur si simplu sunt sanse sa o aiba (in momentul in care am facut comanda era pe site).
Oricum am asteptat azi, daca pana maine dupa amiaza (cand se fac aproape 2 zile si alte magazine virtuale ar fi livrat deja produsul acasa la client) sun sa anulez comanda (daca nu cmva imi dau vreo veste buna si ma razgandesc!!!!).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bal



Data înscrierii: 07/Dec/2010
Mesaje: 6
Locație: BRAILA

MesajTrimis: Vin Dec 10, 2010 12:55 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Astazi am sunat tot eu bineinteles la Domo, comanda a fost procesata si "cel mai probabil" luni va ajunge in magazinul de unde am optat eu sa il ridic. Probabil ca ei nu aveau de gand sa mai sune pentru a confirma comanda si a comunica disponbilitatea produsului................, sunau direct cei din magazin cand ajungea, sper sa ajunga fara probleme , o sa va tin la curent cu livrarea si apoi exploatarea!!!!
Multumesc pentru raspunsuri!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Dec 10, 2010 3:31 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

bal, nu te supara tare pe ei, au niste vanzari in perioada asta de sunt aiuriti de tot... Iarta-i, de dragul meu pls, ok? Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bal



Data înscrierii: 07/Dec/2010
Mesaje: 6
Locație: BRAILA

MesajTrimis: Sâm Dec 11, 2010 10:14 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eiii, nu sunt suparat, doar surprins putin de atitudine, oricum daca vine luni-marti multifunctionalul o sa fiu chiar happy!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community