Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

metode de reparare, resetare si intretinere diverse

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, service, trobleshooting / Maintenance, service, troubleshooting
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Vin Aug 20, 2010 11:49 am    Titlul subiectului: metode de reparare, resetare si intretinere diverse Răspunde cu citat (quote)

salutare si respecte.nu stiu unde sa postez link-ul de mai jos:
http://translate.google.ro/translate?hl=ro&sl=ru&tl=ro&u=http%3A%2F%2Fwww.startcopy.ru%2Frepair%2Frepair.htm
contine multe "chestii", intr-adevar cam de-a valma puse ca subiecte dar, consider eu, foarte utile si interesante.rog domnii administratori sa hotarasca unde este locul potrivit pentru link-ul de mai sus.sa auzim numai de bine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Vin Aug 20, 2010 6:56 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bună seara,
...și multă sănătate îți doresc Dane!
Sincer îți mulțumesc pentru această postare. M-am "învârtit"preț de vre-un ceas în jurul unei Pixme MP190, care nu "trăgea" hârtia, până m-am dumirit cum se desface.
Mulțumesc încă o data.
SĂNĂTATE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Sâm Aug 21, 2010 11:21 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ziua buna la dl.Ghiocel......pai vb. dvs......dar din dar se face...placerea de a comunica si de a ne ajuta....si cand ma gandesc cum ca si dvs.sunteti cel care a dat link-ul asta acum ceva timp......pe celalalt forum.....bine ca va este de folos, dvs. si tuturor celor care au nevoie....sa auzim numai de bine si clienti cat mai multi in continuare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
maci



Data înscrierii: 27/Feb/2011
Mesaje: 1
Locație: DEVA

MesajTrimis: Dum Feb 27, 2011 5:27 pm    Titlul subiectului: canon MP 250 scoate foile albe Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua
Am u o imprimanta CANON MP 250,i/am dat printare si scoate foile albe,adica nu scrie nimic pe ele,am xeroxat crezand ca o fi vb.de cerneala uscata,dar xeroxeaza,am umblat pe la Ajutor depanator,si nimic mai mult chiar,nici macar nu mai executa comanda de printare,pe calculator se vede comanda dar nu mai functioneaza imprimanta,ce sa fac?sa o duc de unde am cumparat_o?Este in garantie o am din toamna,dar daca se repeta eroarea?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Feb 28, 2011 9:08 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Du-o la garantie, insa inainte de asta incearca asa:

1. Verifica toate legaturile intre calculator si imprimanta (desi daca nu e conectat ca lumea ar trebui sa-ti afiseze "printer is offline, check cables" sau asa ceva).
2. Intra in START-Printers (sau "Device and Printers" la Win7) si da-i delete la imprimanta, dupa care reinstaleaz-o.

Daca dupa aceste operatiuni nu mertge, fuga la reprezentanta indicata pe certificatul de garantie, desigur...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Lun Feb 28, 2011 4:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si dupa 30 de zile fuga la tomberon cu ea. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy . Glumesc dar daca e problema de placa logica o sa invoce chestii de genul cerneala compatibila din cartuse etc. etc. si o sa-ti recomande noul model de la canon care face drege si merge foarte bine. Sa dea domnu sa nu fie asa dar sincer ma indoiesc.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Mar 01, 2011 11:51 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Evident ca la garantie mergi cu cartuse originale intr-ansa! Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, service, trobleshooting / Maintenance, service, troubleshooting Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community