Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

philips MFD 6020

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse toner copiator - probleme de exploatare / Copier toner cartridges - operational problems
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mie Iul 21, 2010 4:17 pm    Titlul subiectului: philips MFD 6020 Răspunde cu citat (quote)

ziua buna tuturor si la fel sa va fie si inimioara.am un aparat d'asta la verificat si acum tre sa refilez cartusul.am intrebat de cartela de resetare(cea mai eleganta solutie) si am inteles ca e undeva la 52 ron(cu TVA) si toner refill special(????...de care o fi specialul asta?) 140 gr la 21 ron(cu TVA).ce pricepui eu este ca se pun cam 250 grame in cartus pentru 3000 pagini(cartusul fiind PFA 821).faza tare este ca am inteles ca e mai bine sa dau gaura la cartus(2 gauri, mai exact-una pt.rezidual si una pt.refill).nu prea sunt de acord cu ciuruirea cartuselor dar dl.Zele asa mi-a recomandat.totusi, daca as opta pt.demontarea cartusului ma poate ajuta cineva cu niste instructiuni de refilare?tot acum am aflat ca fls-ul de Xerox MFP 3100 nu se "pupa" cu aparatul asta(philips MFD 6020), pt.ca intrebase dl.Ghiocel de treaba asta mai de mult.
aparatul este asta:
http://www2.hardwareversand.de/articledetail.jsp;jsessionid=2B665125E187C1020A28D60A279597EC.www2?agid=1407&aid=33034&lid=2
iar cartusul este asta:
http://****4use.ro/catalog-consumabile/136/Catalog-Cartuse-originale-Toner-Philips/2836/Philips-PFA-822
multumesc mult pt.ajutor si clienti cat mai multi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Iul 21, 2010 5:41 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca Zele recomanda gaurire, stie el de ce!...
Chiar e un guru al refillului, si de regula opteaza pt demontare. Dar sunt unele cartuse care sunt atat de sensibil construite incat dupa demontare nu se mai "pupa" deloc la remontare, in sensul ca nu mai culca lamela pe cilindru etc bine... iti explica Zele mai bine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Vin Iul 30, 2010 1:03 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

respectele mele.am primit(de la Toko) urmatorul mesaj, pentru resetarea aparatului dupa refilul cu toner, citez:
"Avem refill la 140 g si costa 22.46 lei cu tot cu tva.
Mai intai va trebui sa luati PHILIPS MFD 6020,6050,6080, LFF 6050, PFA822 KIT ( INTERFATA+SIM CARD ) 5,5K - 91.44 lei si data urmatoare cand incarcati cartusul luati numai PHILIPS MFD 6020,6050,6080, LFF 6050, LFF6080 PFA822 SIM CARD 5,5K - 49.12 lei"
pana aici e bine....doar ca in aparat este toner de 3000 pagini(PFA 821).....mentionez ca virgula cartusul de toner urmeaza sa fie refilat in curand si nu a mai fost refilat pana acum. e "compatibila" faza cu PFA822 pentru cartus PFA821? am inteles ca trebuie sa iau suportul(interfata) pentru chip dar nu stiu daca "se potriveste" chipul de PFA822 la cartusul PFA821. sau ceva contra-oferta, in afara de serviciul de refill si/sau cartela/suport cartela ar putea apare pe site-ul mediatec.ro? multumesc pentru ajutor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Vin Iul 30, 2010 1:44 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bună ziua, Dan
..este bine, ce îți propun cei de la Toko. Am avut și eu această expierență.
Am "rezolvat" repede cu "toner card-ul".
SĂNĂTATE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Vin Iul 30, 2010 5:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

respecte....pricipii treaba cu suportul de toner card....nu stiu daca virgula cartela pt. cartusul care e in aparat(PFA821) se potriveste cu cea de la Toko, ce au ei (PFA822).multam fain si un weekend placut in continuare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dune88



Data înscrierii: 09/Apr/2010
Mesaje: 34
Locație: olt

MesajTrimis: Mar Sep 14, 2010 11:35 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salutare,functioneaza cartela PFA 822 la cartusul 821 pt ca am facut eu refil la respectivul aparat .Toate cele bune
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Joi Oct 07, 2010 11:41 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salutare,
Domnu zarzarel,am o alta varianta pentru philip-ul tau.Exista pe net.pagina ruseasca bineinteles,cu poza,schema,cum sa restezi direct pe placa memoria care stie nr.de pagini,si apoi tine 3000pag.E asemanator ca strapul facut la samsung ml1640,numai ca la philips nu-i faci stap,ci doar anulezi um modul.Daca gasesti pagina e foarte simplu,ai acolo tot ce te intereseaza.Din pacate nu am link-ul respectiv.Mentionez ca la ml1640 am facut asa ceva si nu a fost absolut nici o problema Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Joi Oct 07, 2010 11:43 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

scuzati greselile ortografice......lucrez in timp ce scriu(cu o mana) Surprised
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alex1176



Data înscrierii: 22/Feb/2011
Mesaje: 1

MesajTrimis: Mar Feb 22, 2011 9:30 am    Titlul subiectului: mfd 6020 Răspunde cu citat (quote)

Am si eu o astfel de imprimanta si nu prea as vrea sa dau o groaza de bani mereu pe chip si refil, am incercta sa caut site-ul in rusa, referitor la ce spuneai si nu ma descurc, daca m-ai putea ajuta , multumesc Alex
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Mar Feb 22, 2011 9:53 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu mai am nici o varianta,pentru ca si ce gasisem eu inainte a mers doar o data....
M-am lasat batut,nici nu mai bag in service asa ceva.
In schimb sunt multe persoane care detin informatii pt.resetare,sper sa te poata ajuta ei.
Bafta,
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
banuovi12



Data înscrierii: 08/Mar/2011
Mesaje: 1

MesajTrimis: Mar Mar 08, 2011 5:48 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pentru mfd 6020 de unde pot sa-i iau cip?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse toner copiator - probleme de exploatare / Copier toner cartridges - operational problems Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community