Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Recomandare fax/mfc fax

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
madmaus



Data înscrierii: 11/Feb/2010
Mesaje: 8

MesajTrimis: Sâm Mar 19, 2011 8:51 pm    Titlul subiectului: Recomandare fax/mfc fax Răspunde cu citat (quote)

Am nevoie de o recomandare pentru un fax (de preferat) sau un multifunctional cu fax.
Cerinte:
-posibilitate refill cartus
-sa listeze pe A4 (daca este vorba de fax simplu)

Va multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Dum Mar 20, 2011 7:52 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Epson bx 310 fn cu ciss. Ai adf, fan si port de retea pe imprimanta. ii pui un ciss isnu mai trebuie sa faci refill la cartuse.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Mar 21, 2011 2:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-ai mentionat daca sa fie ink sau laser.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
madmaus



Data înscrierii: 11/Feb/2010
Mesaje: 8

MesajTrimis: Mar Mar 22, 2011 12:05 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu conteaza daca e ink sau laser, cat timp are costuri de exploatare mici.
Ideal e sa fie si pretul de achizitie mic, dar nu prea se poate si satul si cu sunca-n pod Smile

@cissimprimante BX310FN + CISS iese pe la 560lei. E ceva cam mult pentru un fax...in afara de fax, respectivul device nu prea o sa fie folosit.
In birou mai e:
-Lexmark laser mai batran care rezista 6luni cu un refill ieftin -> partea de print alb-negru e rezolvata
-Canon MP180 ce rezolva necesarul de scanare (la asta e folosit cel mai mult), print color ocazional si cateva copii pe luna
Practic si daca scot din schema MP180-ul, tot e overkill BX310FN.

Pana acum am folosit un fax Philips (care a crapat saptamana trecuta) care era paguba la consumabil...180-200lei/cartus Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Mar 22, 2011 9:42 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am intrebat pt ca cel mai ok fax mi se pare HP sau Canon, de preferinta HP ca sunt mai usor de gasit chipuri de refill. Si e laser frate, te tine de te plictisesti 1600 de pagini acoperire 5%...

Mai precis e vorba de HP LaserJet Pro M 1212 NF.

Corect, costa vreo 800 de lei, dar considera asta o investitie initiala. Pe urma refill cu tot cu chip e nesemnificativ. La noi pe site refill costa 63.34 lei, deci te va costa 0.04 lei noi pe pagina faxul asta care de fapt e o multifunctionala cu fax, mai faci si altele cu ea (scan, copy, etc).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
madmaus



Data înscrierii: 11/Feb/2010
Mesaje: 8

MesajTrimis: Mar Mar 22, 2011 6:50 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iti inteleg punctul de vedere dar pretul de achizitie e mult prea mare.
Investitia aia e ok intr-un birou in care nu e nici un echipament.
In cazul asta, cu Optra S1250 (refill foarte usor si ieftin) si MP 180 deja prezente si functionale e overkill.

Azi am vorbit cu omul, si se uita la mine ca la nebuni cand a auzit de 800lei...

Chiar nu exista un fax simplu pe A4 la ~300lei cu cartus refillabil? Sad (presupun ca nu...)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tamas



Data înscrierii: 28/Sep/2008
Mesaje: 70
Locație: Galati

MesajTrimis: Sâm Mar 26, 2011 9:28 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

exista...si chiar bun...un exemplu Canon Fax Jx 210P..un fax bun il detin si sunt multumit de el...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Mar 28, 2011 7:37 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

poti reumple cartusele fara probleme?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tamas



Data înscrierii: 28/Sep/2008
Mesaje: 70
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie Mar 30, 2011 12:24 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Scuzati intarzaierea raspunsului...inca nu am resetat ,dar am inteles din service manual ca se poate reseta tinand 5 sec resume/cancel.In fine pana acolo mai e ceva timp...promit ca revin cu raspunsul corect si la momentul potrivit. Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tamas



Data înscrierii: 28/Sep/2008
Mesaje: 70
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie Mar 30, 2011 1:35 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am gasit ceva...sper sa fie de folos: http://resetcanon****/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community