Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

multifunctionala hp photosmart B110A

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
ffcorina



Data înscrierii: 27/Apr/2011
Mesaje: 4

MesajTrimis: Mie Apr 27, 2011 9:58 pm    Titlul subiectului: multifunctionala hp photosmart B110A Răspunde cu citat (quote)

Am o mare problema...am cumparat de cateva ore o multifunctionala ho photosmart B110A...crezand tot ce zice domnul de la magazin...acum nu inteleg unde este problema, la imprimanta sau la carton...
Eu aveam nevoie sa imprim pe niste cartoane groase, unele gumate altele usor lucioase....imprim si tot tusul se sterge daca dau cu mana umeda...cu mana uscata nu se intampla absolut nimic..
Ma poate ajuta cineva?A folosit cineva cartoanele acestea de la Augusta?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tudor



Data înscrierii: 21/Ian/2010
Mesaje: 133
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie Apr 27, 2011 11:11 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Scuza-mi curiozitatea, dar de ce dai cu mana umeda pe ele?

Ce tip de hartie/carton e mai exact si ce doresti sa faci cu ele? Poate stie cineva sa te indrume.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
ffcorina



Data înscrierii: 27/Apr/2011
Mesaje: 4

MesajTrimis: Mie Apr 27, 2011 11:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vreau sa fac niste invitatii (motiv pentru care nu ar trebui sa se intample nimic cu culoarea atunci cand ai mana transpirata etc)
Hartia este cea de aici http://****augusta-papier.ro/stardream.htm - un carton gros - 250 gr, unul este usor sidefat, celalalt gumat - Prostia mea a fost ca nu am intrebat inainte sa comand cartoanele ce imprimare suporta (voi intreba maine la prima ora) insa sfaturile voastre m-ar ajuta enorm la ora asta!
Am modele de invitatii de la o firma care foloseste aceste cartoane pentru invitatii si printul nu se ia sub nici o forma nici cu apa, cu nimic..deci o solutie trebuie sa existe...
Multumesc pentru raspuns!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tudor



Data înscrierii: 21/Ian/2010
Mesaje: 133
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Joi Apr 28, 2011 12:57 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Probabil firma de care vorbesti imprima acele invitatii cu cerneala tipografica prin serigrafie. Sau cu o imprimanta laser... Daca-i intrebi frumos iti vor spune.
imprimantele cu jet de cerneala nu se impaca prea bine cu hartia lucioasa obisnuita.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
ffcorina



Data înscrierii: 27/Apr/2011
Mesaje: 4

MesajTrimis: Joi Apr 28, 2011 8:58 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc frumos pentru raspuns!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ffcorina



Data înscrierii: 27/Apr/2011
Mesaje: 4

MesajTrimis: Joi Apr 28, 2011 7:03 pm    Titlul subiectului: recomandare imprimanta Răspunde cu citat (quote)

Imi puteti recomanda o imprimanta laser la un pret acceptabil care sa permita printarea cartoanelor groase (250 gr)?
Multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Sâm Apr 30, 2011 8:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hartia de tipografie este special conceputa sa nu absoarba apa. Cerneala de imprimanta ink are in compozitie aprox 70 %apa, deci... nu prea are cum sa mearga. Varianta laser la cartoane de genul ( cartoane sidefate, lucioase sau cartoane mai groase de 160 gsm ) iese total din discutie. In primul rand cuptorul nu o sa reuseasca sa topeasca tonerul pe foaie si o sa ramana ca un strat de praf destul de instabil, in al doilea rand la temperaturile inalte din interiorul cuptorului unei imprimante laser cartoanele de tipografie lucioase se distrug, in al treilea rand cartoanele sidefate o sa termine cilindrii de pe cartuse si costurile vor fi destul de mari. Totusi stiu ca imprimantele canon au un randament foarte ok pe acest tip de cartoane ( am feedback doar pentru modele iesite din fabricatie ex: canon IP 4500, 4600, 4700, MP 510, 540, 550 ). Sfatul meu incercati sa vorbiti cu cineva care foloseste aceleasi invitatii si care v-ar putea face o recomandare.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community