Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Probleme cap printare IPF 710

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
arhixerox



Data înscrierii: 23/Iun/2011
Mesaje: 2

MesajTrimis: Joi Iun 23, 2011 6:18 pm    Titlul subiectului: Probleme cap printare IPF 710 Răspunde cu citat (quote)

Buna seara!
Nu stiu daca am nimerit unde trebuie!As dori sa adresez o intrebare,si anume: a mai avut cineva probleme cu cap de printare PF 03 din lotul B611C25 si lotul B611D20?Eu am achizitionat doua buc din primul lot....ambele defecte iar cel din al doilea lot este ceva mai bun,dar doar atat,ceva mai bun.Defectiunea primelor doua consta in faptul ca scot niste dungi mari si late si mai rau, denatureaza foarte mult culoarea verde.Mentionez ca produsele sunt noi si au fost instalate de cei care asigura service-ul plotterelor din dotare.Nota:defectul nu este vizibil in conditiile in care se printeaza planuri.Este insa evident cand printezi planse full color. Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Iun 24, 2011 10:42 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu ma pricep la plottere, dar intreb si eu..... "cei care asigura service-ul plotterelor din dotare" ce parere au de asta?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
arhixerox



Data înscrierii: 23/Iun/2011
Mesaje: 2

MesajTrimis: Vin Iun 24, 2011 1:30 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cei de la service sunt de parere ca ,intr-adevar capurile sunt defecte.Problema mea,insa, nu consta in faptul ca vanzatorul nu-mi va schimba produsul.Problema este ca suspicionez faptul ca cei de la Cannon au aruncat pe piata un lot cu probleme.Doream sa stiu daca a mai avut si altcineva aceste probleme pt ca intetionez sa vorbesc cu cei de Cannon.Consider ca ar fi normal ca in situatia in care vor constata ca acest lot are probleme,sa-l retraga de pe piata.Vorbim, totusi, despre Cannon.Cumpar de 2 ani aceste produse si nu s-a intamplat nici macar o singura data sa primesc un produs nou,dar defect.....darmite 3.Toate cele trei sunt din lotul B611...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community