Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Nelamurire Canon Fax JX210P

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Tamas



Data înscrierii: 28/Sep/2008
Mesaje: 70
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie Feb 16, 2011 9:50 am    Titlul subiectului: Nelamurire Canon Fax JX210P Răspunde cu citat (quote)

Doresc sa-mi achizitionez acest fax...dar vreau sa stiu mai multe detalii...daca sunt bune..avand in vedere ca produsul este monocrom...si detine cartusul PG-40.Merge refilat...etc?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Feb 16, 2011 10:36 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La fax stiu ca daca apare eroarea E5 nu se poate reseta si trebuie luat alt cartus. Mai precis iti spune zzozzo, ii dau topicul si raspunde si el.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tamas



Data înscrierii: 28/Sep/2008
Mesaje: 70
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie Feb 16, 2011 11:20 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine,multam fine...astept parreri si de la el
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Mie Feb 16, 2011 11:34 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cartusul PG-40 merge refilat foarte bine, dar la imprimante sau multifunctionale...
sa detaliez putin problema: dupa refilare, trebuie anulat monitorizarea nivelului de cerneala la cartus (ca sa poata fi folosit in continuare cartusul refilat), altfel cartusul este vazut ca fiind "consumat"...
din cate stiu, la fax nu se poate anula aceasta monitorizare (ca o masura de precautie, in cazul in care cartusul ramane fara cerneala, aparatul receptioneaza faxurile in memorie, iar dupa instalarea unui nou cartus le listeaza din memorie), DAR se poate reseta faxul (atentie,se pierde tot ce s-a salvat in memorie, adica numere de telefon, header, etc...) si atunci se poate folosi si cartusul refilat.
puteti incerca metoda descrisa la MX: http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=266
puteti totusi incerca si metoda descrisa aici: http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=586
sau puteti totusi incerca aceasta anulare a monitorizarii nivelului de cerneala (prin apasarea ~10 sec. a butonului de cancel/stop) asa, ca sa fim cu sufletul impacat Smile
va rog sa reveniti cu rezultatele...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Feb 16, 2011 12:05 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

...reveninti cu rezultate sau mai bine ia-ti alt tip de fax! Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tamas



Data înscrierii: 28/Sep/2008
Mesaje: 70
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie Feb 16, 2011 12:06 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc fine Zarzarel...am sa revin cu specificatii cand il cumpar...deocamdata am cerut detalii sa stiu daca merita investitia..
Multumesc mult
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Feb 16, 2011 12:07 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tamas a scris:
Multumesc fine Zarzarel...
vezi ca a fost zzozzo care ti-a raspuns, nu zarzarel.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tamas



Data înscrierii: 28/Sep/2008
Mesaje: 70
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie Feb 16, 2011 12:32 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Scuzati va rog din graba mea am facut si greseala...
Mii de multumiri Domnului zzozzo sper ca nu va-ti suparat pe mine.. Embarassed
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tamas



Data înscrierii: 28/Sep/2008
Mesaje: 70
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun Aug 22, 2011 8:59 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Revin cu informatia privind reset cartus pg40.
Pe afisorul faxului apare mesajul-No Ink-urmat de 3 apeluri sonore dupa care se mentine butonul stop/reset 5 sec,si faxul va printa fara probleme.Mentionez faptul ca nu se pierd date din memorie si beculetul portocaliu va palpai continuuu.
Cartusul cand este scos din fax pentru incarcare si se pune la locul lui nu va mai trebui resetat...faxul il vede gol fara nivel dar va printa fara probleme atat de la calculator cat si datele primite prin fax.
Deocamdata cam atat voi mai reveni cu date.
Sanatate.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community