Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Epson Sx 125 multifunctionala
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Apr 06, 2011 11:55 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Producatorul CISS. De fapt comerciantul, pentru ca lui ii apartine responsabilitatea morala de a alege un furnizor bun.

De la ce firma ai luat CISS? De ce nu apelezi la garantie, ai sigur 12 luni, atat e conform legii macar.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cristip1970



Data înscrierii: 14/Ian/2011
Mesaje: 58
Locație: Galati

MesajTrimis: Joi Apr 07, 2011 1:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De la userul " cissimprimante " de aici am luat sistemul care nu a pomenit nimic de garantie cu toate ca stiam si am asteptat sa vad ce va zice . Resetatorul nu mai functiona deoarece cred ca s-a prajit din cauza acelui buton de resetare nemernic de proasta calitate care facea contacte imperfecte .
Am luat din resetator chipurile si le-am pus din nou in cartusele originale si am eroare generala la imprimanta si-mi arata ca nu are cartuse compatibile . Am procedat exact cum scrie in cartea tehnica de inlocuirea cartuselor si degeaba .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Apr 08, 2011 11:59 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Alo, cissimprimante ?...

Ne spui si noua ce se intampla cu asta?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Vin Apr 08, 2011 12:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sorry de intarziere, dar am fost plecat in deplasare si nu am mai putut raspunde. Deci: garantie se acorda, nu s-a pus niciodata problema sa nu se acorde (am precizat acest lucru domnului Prisecaru si in prima discutie telefonica pe care am avut-o). Astept sa primesc ciss-ul inapoi in garantie dupa care vedem.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cristip1970



Data înscrierii: 14/Ian/2011
Mesaje: 58
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin Apr 08, 2011 5:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Discutat cu omul . Acest modul de la ciss pare sa fie problema de la banalul buton de reset . Dupa cum am zis nu-i omul de vina de calitatea butonului . Dar sa se prajeasca asa deodata mi se pare deranjant . Sper sa nu fi afectat chipurile cartuselor caci m-am pagubit rau asa . Sper sa fie intelegere caci mi-a zis ca este asigurata garantie .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Apr 08, 2011 6:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu zic ca va fi ok. Tine-ne la curent.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cristip1970



Data înscrierii: 14/Ian/2011
Mesaje: 58
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie Apr 13, 2011 1:10 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ok se pare ca nu are cum sa mai fie . Sa vad ce reclama negativa voi raspandi legat de acest user si implicit sa vad daca se accepta reclamatia mea scris la OPC chiar daca nu am factura produsului dar exista altceva . Legat de userul cissimprimante din Iasi nu mai pot si nu mai accept nici o parere de rau din partea lui sau firmei lui . Banii astia 200 lei care i-am pierdut prin achizitionarea sistemului ciss pt epson sx 125 vor avea efectul scontat in declin financiar caci orice reclama negativa nu urca beneficile .
Noroc ca am prieten webmaster care stie optimizare prin cautare google si cu care deja vorbisem sa eliminam de pe piata tentativele de multifunctionale Epson SX 125 .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Apr 13, 2011 2:26 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pfff..... Ce pot sa zic eu ca admin? Decat ca e prima oara cand cissimprimante are acest gen de probleme, regret sa aud asta.

Ca alternativa, informeaza-te si vorbind cu http://****powertrust.ro/contact.htm , pe d-l Florin Buzduga il stiu de multi ani si chiar dinainte de forum. Macar asa, ca "second oppinion" n-ar strica, nu?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cristip1970



Data înscrierii: 14/Ian/2011
Mesaje: 58
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie Apr 13, 2011 6:06 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cand m-au sunat sa-mi zica se se rezolva cu acest tip de imprimanta , tot asa firma specializata in cerneluri si refilluri , le-am zis ca am rezolvat cu acest tip din Iasi si caruia depusesem bani in cont . Sistemul ciss costa tot atat dar poate se pretau ca firma veritabila .
Oricum la 50 de lei am gasit HP cu tot cu cartuse originale pline in ea si unul negru sigilat de la cineva care-i prisosea si folosesc doar pe post de scaner epsonul .
Cand voi avea bani disponibil poate voi gasi separat , chiar si pe comanda , modulul resetator specific serie SX125 de la Epson .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Joi Apr 14, 2011 3:25 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deci eu nu am refuzat niciodata garantia catre dvs. ba chiar mai mult v-am spus ca o sa va trimit un modulator si un cip nou inainte de a primi modulatorul defect, si mai mult in cursul zilei de miercuri l-am si trimis prin fan courier cu transportul platit de mine integral. Dar dupa cum se pare, dvs. nu agreati aceasta solutie. Motiv pentru care am solicitat celor de la curierat sa trimita inapoi coletul si o sa continuam solutionarea acestei probleme ca la carte.
O sa va rog sa-mi trimiteti modulatorul si cip-ul defect la iasi, prin curierat sau posta, cu, costurile suportate de catre dvs. dupa care o sa vedem exact din ce motiv s-a stricat si dupa aceea o sa v-a trimit un alt modulator si un cip.

P.S. In termen de maxim 15 zile de la data la care primesc modulatorul si cipul defect, o sa va comunic defectul si cauza probabila a defectului, si in termen de maxim 30 zile calendaristice o sa va fie remediata problema.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cristip1970



Data înscrierii: 14/Ian/2011
Mesaje: 58
Locație: Galati

MesajTrimis: Joi Apr 14, 2011 9:03 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pe care adresa ? Ca de sunat nu te mai sun ca daca erai de firma gen cum au fost altii mentionati de mine dadeai un sms macar sa zici " Am lasat fraera aia la tren sa astepte degeaba " , femeie din cadrul servicului meu , o parte din el de fapt . Iar pe messenger nu mai avem ce discuta .
Nu am primit factura deci nu este adresa . Produsul nesigilat deci putea sa fie factura in cutie chiar nu ma deranja . V-am cerut adresa inainte de a scrie aici nemultumirea sa trimit modulul . V-am dat adresa de trimitere .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Cristip1970



Data înscrierii: 14/Ian/2011
Mesaje: 58
Locație: Galati

MesajTrimis: Mar Mai 17, 2011 10:05 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://****youtube****/watch?v=jGFuVwyfno0&feature=related un alt tip de ciss care l-am vizualizat pt imprimantele astea dubioase Epson SX 125
http://****printpro.ro/381-multipack-epson-t1285-compatibil.html?gclid=CM7Ou_LT7qgCFQUKfAod_RNcDQ poate voi testa cartusele astea .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Mai 17, 2011 2:14 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hoooo! Brrrrrrr!!!..... Smile

Deci, va rog sa va rezolvati problemele comerciale elsewhere. Inteleg sa facem o referire sau alta la comercianti neseriosi sa punem comunitatea in garda, insa in cazul "cissimprimante" d-l CristiP este primul caz ce a avut neplaceri deci dpdv statistic nu am cum sa bat moneda la infinit pe un caz deocamdata singular.

Mai mult, cissimprimante e un contributor net la forumul nostru, lamurind multe probleme si rezolvandu-le cu sfaturi complete, asadar:

Daca folositi acest topic in loc de Mess, Skype, mail, telefon sau fax (sic!), il inchid si basta. Va rog solutionati-va problema intre voi, tu Cristi ia-o-ncetuc cu saritu-n sus, nu zic ca cissimprimante nu a facut o eroare dar ce e asa greu, mai ales intre noi forumistii, sa gasim o solutie?

Si tu, cissimprimante, sa inteleg din ce spui ca ai facut tot posibilul sa-l rezolvi pe Cristi dar el s-a incapatanat sa nu se lase ajutat doar asa, de-al dracu?... Hai, ce naiba, adevarul e pe la mijloc, in numele prieteniei care e intre noi toti aici, va rog sa aplanati si solutionati aceasta neintelegere.

Va multumesc la amandoi.

Admin
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Mar Mai 17, 2011 3:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E in curs de rezolvare problema. Modulatorul e la mine si pana la finalul saptamaniii sper sa rezolv. Daca nu luni cel tarziu pleaca la posesor.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cristip1970



Data înscrierii: 14/Ian/2011
Mesaje: 58
Locație: Galati

MesajTrimis: Sâm Mai 21, 2011 10:26 am    Titlul subiectului: Multifunctionala Epson SX 125 in Romania Răspunde cu citat (quote)

cissimprimante a scris:
E in curs de rezolvare problema. Modulatorul e la mine si pana la finalul saptamaniii sper sa rezolv. Daca nu luni cel tarziu pleaca la posesor.

Am discutat in inbox . Nu am urgentat userul nemaifiind Urgenta in folosirea functiei de printare a multifuntinalei Epson SX 125 avand de ajutor o imprimanta HP simpla .
Am o singura ambitie legat de tipul asta de imprimanta daca tot am cheltuit aproape 100 de euro in care luam altceva mult mai multumitor in mod home use .
Ori va functiona in mod asemanator cu celelalte tipuri de Epson gen SX 115 avand Ciss ori rating negativ prin search Google pt toti romanasii care vor evita acest produs al firmei Epson .
Din vizualizare tutorialelor legat de sistemul ciss pt Epson Sx 125 am facut urmatoarea observatie ce este un indiciu clar in functionarea sistemului ciss .
Daca se achizitioneaza aceasta multifunctionala este indicat sa se foloseasca un sistem ciss inaintea folosirii cartuselor originale cu care vine in pachet imprimanta . Nu va mai fi nevoie folosirea chipurilor de pe cartusele originale in modulul sistemului ciss .
Odata ce s-au folosit cartusele originale va fi nevoie permanent de aceste chipuri ale cartuselor in modulul ciss-ului .
Iar aceste chipuri se dau foarte repede inutilizabile daca sunt folosite in modulul cissului daca acesta va avea erori de resetare ( la modulul care a fost la mine au fost prin nefunctionarea corespunzatoare a butonului de reset )
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Cristip1970



Data înscrierii: 14/Ian/2011
Mesaje: 58
Locație: Galati

MesajTrimis: Mar Iul 12, 2011 5:33 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://cartusereincarcabile.ro/magazin/index.php/Cartuse-Epson/233-CISS-Epson-T1281-284.html
Pt cine mai cauta ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Cristip1970



Data înscrierii: 14/Ian/2011
Mesaje: 58
Locație: Galati

MesajTrimis: Mar Aug 23, 2011 12:41 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si rahatul s-a uscat deja . Tipul s-a dat disparut cu modulul . Tac . Tac . Tac ...si la un timp potrivit o zgaraitura costa .
Asa imprimanta Epson SX 125 e buna de copiator .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Joi Aug 25, 2011 12:46 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare.pt.dl.Cristi....si eu am patit cu un epson DX asa ceva....nu de la sistem ciss, nu de la colegul "cissimprimate"(eu nu am comandat nimic de la el)....in primul rand nu am luat sistem ciss, e prea scump pentru asa ceva si rezultatele sunt aceleasi, calitativ, dpdv al imprimarii...clientul a dat aparatul pe 150 ron, a mai pus inca 200 ron si a luat, momentan, un HP laserjet...1022n...momentan doar...si, de cate ori ne intalnim, face cinste cu 3 mici si o bere Hollstein(scuzati reclama la marca asta de bere)...poate e de ajutor ideea asta, sau poate se mai poate recupera ceva din piesele celelalte ale SX-ului 125...cine stie...dar faza cu "disparut magarul in ceata" chiar ca e o ... magarie...si OPC-ul nu face nimic in acest sens...m-am lamurit...pt. o masa buna si un deca de vin bun, astia "pun botul" la reclamatiile de genul celei depusa de dvs, dl. coleg "cristip1970", va rog sa ma credeti...cel mai bun leac este reclama negativa, dar nu pe forum...aici sunt discutii constructive si metode de ajutor acordate oricarui coleg care solicita asa ceva...parerea mea.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cristip1970



Data înscrierii: 14/Ian/2011
Mesaje: 58
Locație: Galati

MesajTrimis: Sâm Aug 27, 2011 12:13 pm    Titlul subiectului: Epson SX 125 Răspunde cu citat (quote)

Normal ca " Reclama negativa " e cea mai buna in motorul de cautare google Smile
De ce tin acest topic ?!
AM cheltuit multi bani de cand am asteptat modulul electronic al sistemului CISS Epson SX 125 incat pot zice daca imi crapa maseaua pt tiparit normal mai cumparam 2 multifunctionale diferite ca firma si faceam teste cu ele pe banii mei . Asta doar asa ca sa fie hobby pagubos =))
Evident aceasta multifunctionala Epson SX 125 trebuie sa-si merite soarta negativa si de unica folosinta .
Nu vroiam decat s-o repun in functiune cu modulul aferent si daca nu vroia faceam mizerie de la etaj =)) si pastram alimentatorul pt iluminare cu LED-uri in subsol .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community