Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Philips magic 3 primo

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
dragosh07



Data înscrierii: 05/Feb/2008
Mesaje: 31
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar Aug 23, 2011 2:06 pm    Titlul subiectului: Philips magic 3 primo Răspunde cu citat (quote)

Salutare,
am cautat si pe net si aici pe forum dar nu am gasit solutia la... cum as putea sa insel aparatul fax din titlu sa refolosesc filmul (derulare la manuta si... de la inceput) sa ocolesc cumva cardul, coduri, etc.
Orice mi-ar fi de ajutor.
Va multumesc si o zi frumoasa!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mie Aug 24, 2011 11:26 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare dl.Dragos.pai uite si eu am avut un panasonic kx-fp207, venit la client cu doua role de fax originale, functionand perfect, fara mesaje de eroare atata timp cat au fost folosite rolele originale.ca romanul, am incercat(o noate intreaga, de la 01.00 pana pe la 04.00 sa dau inapoi "ad labam" - suzati expresia - rola originala de la capat, cu gandul sa "pacalesc" aparatul).dar zici ca si-a bagat "incornoratul" coada....cum am introdus in aparat rola derulata noaptea aia "ad labam", a inceput cu mesaje de eroare de tot felul....l-am lasat o zi, pana am facut rost de o rola compatibila, adevarul ca nu am luat-o de mai jos:
http://****mediatec.ro/consumabile-si-toner--Panasonic--KX-FP%20207.html#models
nu au mai aparut mesajele de mai inainte(de la rola derulata "de mana" de mine, dar a aparut mesaj ca "filmul" nu este original...alti sfinti in vocabularul meu de moment....pana la urma am luat un set original(2 role de film) la nu mai mult de 110-120 ron si nu a mai aparaut nici un mesaj de eroare...concluzia?...marcile bune se "respecta".....si la 50-60 ron/rola originala care "tine" 250 pagini de fax de calitate, se merita sa faci "sacrificiul" de a monta produs original, fara mesaje sau alte probleme....concluzia o trageti dvs. eu unul m-am lamurit....se putea lua un fax calitativ marca HP(sau ceva pe "aproape" ca marca) cu cartuse HP 21 si 22(vechile si respectabilele cartuse 21 si 22) dar era problema de volum si spatiu....adevarat, cele cu transfer termic sun mai "hamsii" pe cand cele cu cartuse cu jet sun mai....ca mine, comparativ Nadia Comaneci in anii '86 fata de baietii care arata ca bucatarii si care stau toata ziua(sau aproape toata ziua) la tastatura....sper sa luati decizia corecta in alegerea consumabilelor la aparatele de acest care folosesc tehnologia de transfer termic pentru copiere/fax.respectele mele si sa auzim numai de bine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dragosh07



Data înscrierii: 05/Feb/2008
Mesaje: 31
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Joi Aug 25, 2011 8:38 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

va multumesc pentru raspuns...
ma gandeam eu ca nu prea sunt solutii. Dar am incercat si aici poate stie cineva o combinatie de taste, coduri... sa mearga mortu'

o zi frumoasa...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Mie Aug 31, 2011 9:54 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu cunosc doar varianta folosirii compatibilelor in locul celor originale
http://****mediatec.ro/consumabile-pentru-imprimanta/film-pentru-fax/film-pentru-fax-print-rite-compatibil-cu-pfa331-pr-pfa331.html in loc de http://****mediatec.ro/consumabile-pentru-fax/film-pentru-fax/film-pentru-fax-original-pfa331.html (totusi e aproape jumatate de pret)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
dragosh07



Data înscrierii: 05/Feb/2008
Mesaje: 31
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie Aug 31, 2011 1:59 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da...
de compatibile vorbesc si eu.
dupa derularea in totalitate (dupa consumul rolei), am rederulat la manual la pozitia initiala (nu stiu daca m-am exprimat bine), dar cand am pus capacul nu a mai recunoscut (din cauza cardului - cred eu) rola.
poate or fi niste coduri sau poate sa se reinitieze cumva cardul... ca e pacat de risipa.
Va multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community