Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

ROG AJUTOR IN ALEGERE MULTIFUNCTIONALA

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
crismik



Data înscrierii: 25/Iul/2011
Mesaje: 1

MesajTrimis: Lun Iul 25, 2011 7:03 pm    Titlul subiectului: ROG AJUTOR IN ALEGERE MULTIFUNCTIONALA Răspunde cu citat (quote)

buna seara, doresc sa imi achizitionez o multifunctionala inkjet. pana acum am avut un canon 190 si un 210 si nu prea am fost incantata de faptul ca dupa maxim 4 reffiluri am fost nevoita sa imi cumpar cartuse noi. as dori o imprimanta multifunctionala pana in 300ron.
din cate am vazut as avea de ales intre canon mp280, canon 495, hp b010a-bn255b si lexmark s305,
Imprimanta inkjet 3 in 1 HP CN255B, sunt si altele dar as vrea o imprimanta fiabila, sa pot sa imi carc singura cartusele si sa ma tina cartusele mai mult de 4 reincarcari. precizez ca printez undeva lintre 50-100 de pagini lunar asa ca si problema uscatului cartusului sau nu stiu cum sa ma exprim exact e una dintre probleme. va rog daca puteti sa imi recomadati o imprimanta care sa se incadreze in cea ce doresc.
as merge si pe varianta de second pt o imprimanta mai performanta reconditionata in ideea in care dumneavoastra comercializati sau aveti cunostinta despre o astfel de oferta. va multumesc anticipat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Joi Sep 01, 2011 9:43 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MP280 si MP495 functioneaza cu PG510/512 si CL511/513, la care sunt sanse sa patiti cu cartusele exact ca si la MP190 sau MP210, adica dupa sa se arda cartusele dupa cateva refiluri...
b010a functioneaza cu cartusele HP364 (la care exista kit de refill), dar aceste cartuse sunt doar rezervoare de cerneala (capul de printare este in imprimanta)
lexmark s305 nu recomand, deoarece singurele cartuse refilabile din aceasta serie cunt cele cu "A" (#100A sau #100XLA), dar se gasesc doar cele XLA, care costa ~90lei x 5 buc.= 450 lei !!!

deci, eu va recomand Canon Pixma MG5150, chiar daca depaseste putin bugetul, dar e refilabila, se gasesc cartuse compatibile si se poate si anula monitorizarea nivelului de cerneala

P.S. : noi nu comercializam echipamente second-hand, dar puteti incerca sa gasiti asa ceva pe "Bursa print&copy / piata de imprimante" de pe forumul nostru
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community