Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Ce sa aleg?Multifunctionale.
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
marsx



Data înscrierii: 28/Oct/2010
Mesaje: 3

MesajTrimis: Joi Oct 28, 2010 12:36 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua!
As dori o reactualizare a acestui thread.

Doresc sa cumpar o multifunctionala cu conectare prin LAN sau wireless. De obicei printez f mult alb-negru, iar color destul de des. Ma intereseaza si catitatea foto, deoarece printez fotografii facute cu un DSRL. Viteza si mai ales calitatea sunt prioritare. Cartusele trebuie sa fie refill-friendly si sa tina cat mai mute refill-uri. Mi-ar place sa fie si separate.
M-am gandit la un HP Photosmart Premium e-All-in-One, ce foloseste cartuse HP364. Ma deranjeaza faptul ca are cap separat de printare, iar daca se arde, trebuie schimbat... Se gasesc oare de schimb? Cam cat tine unul de obicei?
Alta varianta ar fi Canon Pixma MP990 - cartuse 520/521, sau Pixma MG8150 - cartuse 525/526.

Astept alte sugestii, daca exista.
Va multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Joi Oct 28, 2010 6:23 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Epson PX 710W. Are 6 cartuse ( Black, Yelow, Magenta, Cyan Light magenta, Light Cyan), ca sviteza e aproape de 30 ppm cu setare text. In ceea ce priveste capacitatile foto sunt super ok, un pic peste canon si hp. In ceea ce priveste scanarea de asemena se descurca excelent. Si pelanga toate astea suporta si sistem ciss.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
marsx



Data înscrierii: 28/Oct/2010
Mesaje: 3

MesajTrimis: Vin Oct 29, 2010 7:50 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Merci. Ma intereseaza sa ocupe cat ma putin loc, asa ca nu as vrea sa mai aiba niste "matze" pe afara (ciss)... Smile
Oricum, doresc calitate, viteza, cartuse separate refill-friendly, LAN sau wireless, optional duplex automat. Nu sunt fidel unei marci anume... Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Noi 01, 2010 7:38 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vezi ca CISS nu inseamna "mate pe-afara", sau cel putin nu in acceptiunea de neglijenta atarnare de tubulete pe care o sugerezi tu.

CISS are tubuletele nprinse cu cleme pe intreg traseul, nu atarna si nu arata inestetic, ocupand nu acestea ci rezervoarele cam 3cm in lus pe laterala imprimantei, deci nesemnificativ.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
marsx



Data înscrierii: 28/Oct/2010
Mesaje: 3

MesajTrimis: Joi Noi 04, 2010 9:12 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ok, am inteles.
Insa pe mine ma intereseaza in primul rand "masina" nu "instalatia GPL".
Intrebarea mea initiala ramane...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
iuli2u



Data înscrierii: 12/Oct/2011
Mesaje: 1

MesajTrimis: Mie Oct 12, 2011 11:05 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
De acord insa cu alegerea (recomandarea) spre Epson din cauza calitatii printului si mai ales a faptului ca fiind pe sistem piezo si nu caldura in cartus, poti printa la greu fara pauza. Si cu CISS pe el, esti boier Gogu, asta e corect.

Salut mediatecar, am si eu o intrebare pentru tine si are legatura cu ce ai scris mai sus.
Mi-am luat o multifunctionala Epson BX525WD si am vazut ca are cap de listare Epson Micro Piezo(dupa ce am citit forumul Laughing).
Si acum vine nevoia mea de confirmare, desi redundanta, este valabil si pentru multifunctionala mea ce ai scris mai sus despre printat fara pauza?
Printatul fara pauza are vre-o limita de bun simt daca este vorba de printat documente sa zic de ordinul sutelor?
Inca mai detin un Canon 3600 si mi-a intrat in sange pauza dintre printuri, de asta sunt asa "curios".
Multumesc anticipat pentru raspuns.

PS: sunt un client multumit de cernelurile voastre, vre-o sansa sa gasesc cerneala si pentru Epson BX525WD la voi in viitorul apropiat?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Oct 17, 2011 10:41 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Simplu, piezo nu se incalzeste, deci pot printa ca nesimtitu' ! Very Happy

Acu' ce sa zic, n-am pus 3000 de pagini la proba non-stop sa verific, dar daca curge apa la un izvor sa zicem, de 20 de minute, ;i e tot rece in acest interval, da?, ei, eu zic ca nu trebuie sa mai stau o saptamana sa verific, pot postula pur si simplu ca acest izvor are apa rece si nu calda, de acord? Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community