Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

nelamurire Samsung ML-1660

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
gungrave



Data înscrierii: 29/Dec/2010
Mesaje: 3
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Dec 29, 2010 4:04 pm    Titlul subiectului: nelamurire Samsung ML-1660 Răspunde cu citat (quote)

Salutare. M-am tot uitat si pe acest forum si pe altele dar nu am inteles exact. As dori sa achizitionez aceasta imprimanta dar nu am inteles ce trebuie facut dupa aia pentru a o putea reumple. Am vazut pe net oferte de resoftare ale cartusului la 150 lei (care din cate am inteles se face o singura data si merge umplut de nenumarate ori) ba chiar am gasit un soft care iti permite sa o folosesti dupa ce umpli cartusul (nu am inteles exact dar suna ceva gen instalezi softul dupa care poti sa smulgi chipul de pe cartus - ceea ce mi-a sunat putin cam ciudat). Nu imi dau seama daca resetarea cartusului e tot una cu resoftarea imprimantei.
As dori sa ma lamureasca cineva care are aceasta imprimanta ce a facut exact ca sa poata folosi cartusul de mai multe ori.
Multumiri anticipate.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Joi Dec 30, 2010 8:21 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

din pacate, daca nu ati achizitionat imprimanta, aveti mari sanse sa o achizitionati cu versiune de firmware noua (asa cum e descris si aici: http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=748) la care va trebuie fix personalizat...
intradevar, ceea ce ati scris este valabil la imprimantele cu versiuni mai vechi de firmware (dar nu se "smulge" chip-ul, ci se da frumos jos Smile )
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Vin Dec 31, 2010 5:37 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
merlingerin



Data înscrierii: 30/Mar/2010
Mesaje: 111
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Ian 02, 2011 5:52 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ML-1660 / 1665 au fost la preturi foarte atractive : 250-260 lei... Laughing
1. Cartusul se reancarca, nu se resofteaza !Chip-ul se da jos la reancarcare Exclamation
2. Imprimanta se resofteaza, adica se rescrie firmware-ul , o singura data !Operatiunea costa mai putin decat acei 150lei...depinde unde o faci ! Wink
_________________
0747.454.998


Ultima modificare efectuată de către merlingerin la Lun Ian 03, 2011 11:25 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
gungrave



Data înscrierii: 29/Dec/2010
Mesaje: 3
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Ian 02, 2011 6:24 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc zzozzo si merlingerin pentru raspunsuri. Asa e, au avut niste preturi foarte bune la ML 1660 (eu am dat 259 lei pe ea) iar acuma vad ca mai au ML 1665 la 269 lei.
Nu mai intelegeam nimci pentru ca gasisem si soft de resetare si chipuri de vanzare pentru cartus si de aici toata confuzia cu resoftarea cartusului/a imprimantei.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
merlingerin



Data înscrierii: 30/Mar/2010
Mesaje: 111
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 03, 2011 11:29 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1. Pentru preturi :
http://****price.ro/index.php?action=product_prices&prod_id=354220&asc=1
2. Chip-urile existente pentru ML-1660/1665 sunt pentru 1,5kpag si se inlocuiesc odata cu reancarcarea cartusului.Nu pot fi resetate.
Resoftarea se face o singura data. Smile
_________________
0747.454.998
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
AndreeA__



Data înscrierii: 05/Aug/2011
Mesaje: 2
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Aug 05, 2011 3:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua, cat ma costa resoftarea pentru o imprimanta samsung ml 1660, v1.20.00.34?
Multumesc
Scuze, sunt noua pe forum si nu stiu daca am postat unde trebuie.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
firmware123
Vizitator





MesajTrimis: Sâm Noi 12, 2011 9:25 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

AndreeA__ a scris:
Buna ziua, cat ma costa resoftarea pentru o imprimanta samsung ml 1660, v1.20.00.34?
Multumesc
Scuze, sunt noua pe forum si nu stiu daca am postat unde trebuie.



daca mai asteptai te costa 60 lei resoftare Ml 1660 V34
Sus
AndreeA__



Data înscrierii: 05/Aug/2011
Mesaje: 2
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm Noi 12, 2011 10:37 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai inca nu am resoftat-o....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community