Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Epson PX720WD

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
AdiDavid



Data înscrierii: 23/Feb/2011
Mesaje: 1

MesajTrimis: Mie Feb 23, 2011 5:49 pm    Titlul subiectului: Epson PX720WD Răspunde cu citat (quote)

Vreau sa stiu daca aveti in oferta CISS pentru Epson PX720WD si la ce pret.
Totodata ma intereseaza ce cerneala imi recomandati.
Multmesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Dum Mai 01, 2011 10:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

il rugam pe cissimprimante sa raspunda daca au aparut CISS-uri pentru Epson PX720WD ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Lun Mai 02, 2011 6:29 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da au aparut si merg fara probleme. Sistemul ciss pentru PX 720 WD are alt cip si alta ordine a cartuselor fata de cel pt P50. Practic partea hardware a cipului nu difera, ce difera este informatia scrisa in ATIMEL-uri. Pe de alta parte echipamentul in sine merge foarte ok cu ciss, gratie sistemului de alimentare cu cerneala catre cap. Spre deosebire de modele inferioare ( PX 650, 660) la PX 720 WD cartuse stau fixe, iar imprimanta i-si ia din cartuse, printr-un sistem de furtuneconectat la o pomapa. Pe partea aceasta o sa fie super ok. In schimb ca si hiba a imprimantei, o sa-ti manace zilele cu alimentarea de hartie foto mica. Are alimentare ca la hp din tava inferioara, si dupa ce rolele de preluare o sa se uzeze sau or sa prinda praf o sa intampine dificultati in preluarea hartiei de gramas superior ( hartie foto mai groasa de 230 gsm ). Pe de alta parte capul de printare este mai ,,fin" in detalii fata de cel de pe P50 si PX 650 , 660. In primul rand nr de diuze este dublu fata de modelele sus mentionate deci si rezolutia nativa a capului de print este superioara, in al doilea rand protocoalele de gestionare ale informatiilor grafice primite de la pc este mai bine gandit deci o sa ai viteza de print superioara si acuratete a detaliilor mai mare fata de P50. Deci: Echipament foarte ok pentru printuri foto, pe partea de aplicatii office este foarte ok datorita vitezei de printare mari si a duplex-ului. In mare o achizitie buna pentru cine isi permite si pentru cine vrea calitate foto.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Remicade



Data înscrierii: 28/Iun/2011
Mesaje: 9

MesajTrimis: Joi Dec 22, 2011 5:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Partea cu tragerea hartiei foto din tavita (era un chin by the way) am rezolvat-o foarte simplu indoind hartia foto in partea superioara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Dec 23, 2011 7:44 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Remicade a scris:
Partea cu tragerea hartiei foto din tavita (era un chin by the way) am rezolvat-o foarte simplu indoind hartia foto in partea superioara.


Solutiile geniale sunt de regula cele mai simple. Genial insa ca ti-a venit ideea! Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community