Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Problema Epson Stylus DX4400 cu ciss

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
dreptaciul



Data înscrierii: 12/Noi/2011
Mesaje: 7

MesajTrimis: Mar Dec 06, 2011 9:43 pm    Titlul subiectului: Problema Epson Stylus DX4400 cu ciss Răspunde cu citat (quote)

Care ar putea fi cauza unui asemenea mesaj :"Parts inside your printer are at the end of their service life. See your printer documentation."Acest mesaj a aparut in timp ce printam ceva, apoi dupa cateva coli a"crapat',mai exact s-au aprins ledurile de eroare cerneala si hartie.
Imi poate spune cineva care ar putea fi cauza,se poate "resuscita"imprimanta?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Dec 07, 2011 8:08 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E un pic de lucru... Smile

Dar cu un pic de pricepere si rabdare s-ar putea sa resuscitezi "mortul", asa ca aici ai un link util. Chiar daca nu e fix pentru modelul tau de Epson, presupun ca eroarea apare in aceleasi conditii.

http://labs.phurix.net/posts/parts-inside-your-printer-are-at-the-end-of-their-service-life

Tine-ne la curent.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dreptaciul



Data înscrierii: 12/Noi/2011
Mesaje: 7

MesajTrimis: Mie Dec 07, 2011 1:07 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am inceput resuscitarea, dar as avea nevoie de ceva ajutor. Am desfacut capacul dar nu prea vad pe unde as putea scoate buretii.Pe unde as putea gasi un tutorial,un manual ceva din care sa imi dau seama cum i-as putea scoate?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dreptaciul



Data înscrierii: 12/Noi/2011
Mesaje: 7

MesajTrimis: Mie Dec 07, 2011 5:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am reusit sa scot si sa spal 3 bureti si tot nu functioneaza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dreptaciul



Data înscrierii: 12/Noi/2011
Mesaje: 7

MesajTrimis: Mie Dec 07, 2011 5:59 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stie cineva cat ar costa intr-un service "resuscitarea"?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Remicade



Data înscrierii: 28/Iun/2011
Mesaje: 9

MesajTrimis: Vin Dec 23, 2011 10:53 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ultima oara 150 lei la PX720WD fara cost curier (100 lei). Degeaba speli buretii daca n-o rezolvi si software.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Lun Ian 02, 2012 6:59 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare.
1. ai aici: http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=1192 manualul de service pentru demontare-montare
2. ai aici: http://tricks-collections****/resetter-epson-cx5500/ resetterul de waste ink pad pt modelul tau de aparat.(respecta pasii descrisi acolo si apoi downloadeaza softul din linkul dat pe pagina(este valabil si pt dx4400)
bafta si numai bine in continuare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community