Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Multifunctionala cu sistem ciss??

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
ela



Data înscrierii: 01/Feb/2012
Mesaje: 4
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie Feb 01, 2012 5:54 pm    Titlul subiectului: Multifunctionala cu sistem ciss?? Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua.In ultimii 5 ani am utilizat o multifunctionala HP Photosmart C3180. Pentru ca a inceput sa-mi faca probleme (cartusele in mod special) doresc sa o inlocuiesc. Intrucat va fi folosita zilnic, intens atat alb-negru dar si color, imprimare pe hartie dar si pe carton nu stiu care ar fi varianta cea mai buna, aici referindu-ma si la consumabile. Am citit aprecieri pozitive dar si unele indoieli in ceea ce priveste acest sistem nou, ciss. Ce puteti sa-mi recomandati???? Este mai buna firma epson sau canon???
Mentionez ca bugetul pregatit este de 500-650 lei si din acest motiv as dori sa fie o achizitie pe termen lung( macar 3-4 ani).
Multumesc anticipat pentru sfaturi!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
valifieni



Data înscrierii: 31/Ian/2012
Mesaje: 4

MesajTrimis: Mie Feb 01, 2012 10:18 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna.Depinde ce vrei sa faci cu imprimanta.Adica ce calitate ai nevoie.Am un prieten fotograf,care a achizitionat un Epson cu sistem CISS si este foarte multumit de calitatea printurilor foto,chiar si A4.(mai ales daca folosesti si hartie speciala).Am vazut-o si eu la lucru.Pe printare foto este lenta,dar cu o calitate exceptionala.Ca si pret te incadrezi.Sa mai vedem si alte pareri.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ela



Data înscrierii: 01/Feb/2012
Mesaje: 4
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin Feb 03, 2012 5:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna seara. Multumesc pentru raspuns. Pentru ca sunt presata de timp si trebuie sa iau o decizie as indrazni sa mai adresez cateva intrebari. Ultima recomandare au fost:Epson Stylus Photo PX730WD cu sistem CISS- pretul undeva la 950 lei si Epson Stylus SX235W cu sistem CISS- 550 lei. Acum fiind in necunostinta de cauza nu inteleg de ce in momentul in care spun epson unii sunt neincrezatori,eu initial preferand sa aleg un Hp in loc de lexmark, epson, canon. Sa aleg un epson stylus Sx 235 W, sisitem ciss sau Canon Pixma MG 5150 cu ciss????Poate trebuie mentionat ca va fi folosita la o grupa de prescolari si foarte multe imagini color vor fi scoase pe carton.
Sper sa primesc un raspuns care ma va ajuta sa iau decizia corecta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ela



Data înscrierii: 01/Feb/2012
Mesaje: 4
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin Feb 03, 2012 5:50 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Embarassed Ultima recomandare A FOST:.........
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
valifieni



Data înscrierii: 31/Ian/2012
Mesaje: 4

MesajTrimis: Vin Feb 03, 2012 9:02 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mergi pe Epson Stylus SX235W cu sistem CISS (4 CISS).Sau daca iti permiti mergi pe Epson Stylus Photo PX730WD cu sistem CISS (6 CISS),mai scumpa,dar cu o redare mult mai fidela a tonurilor si culorilor.Dar pentru ce faci tu cred ca prima este suficienta.Si daca vrei printuri de calitate nu te zgarci la hartie.(carton).BAFTA.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community