Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

imagini incomplete de la xerox WC 5020

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, service, trobleshooting / Maintenance, service, troubleshooting
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Joi Ian 26, 2012 4:43 pm    Titlul subiectului: imagini incomplete de la xerox WC 5020 Răspunde cu citat (quote)

salutare si respectele mele;
http://i43.tinypic****/i76008.jpg
http://i44.tinypic****/m78kd0.jpg
asa arata imaginea unei copii facute dupa o factura la un xerox wc 5020;
1.am luat drum unit-ul, l-am demontat, curatat suflat(numai popa nu i-am adus);
2.am pus toner din acela care vine in pachet cate doua butelii (cu capac d'ala de culoare verde) a cate 260 grame fiecare(part #106R01277), l-am agitat putin inainte sa il introduc in aparat si....rezultatul este mai sus.
3.este a doua oara cand se face refill la el si cilindrul este in stare buna, fara zgarieturi pe el.
4. nu am driverele aparatului ca sa il instalez pe PC pentru proba cu pagina de test.
daca ma poate ajuta cineva cu vreo idee.....?
Aparatul asta este cel la care i-am dat de cap cu mesajul de eroare "U4" din postarea de aici: http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=1145
multumesc pentru rabdare si ajutor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
serrgyus



Data înscrierii: 19/Noi/2009
Mesaje: 63

MesajTrimis: Vin Feb 10, 2012 12:45 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu zic sa schimbi cilindrul, ar fi cazul. Citeste la mediatec, cate pagini face un cilindru. Ai zis ca este a doua oara cand se face refil, asta inseamna 2 x 12600 pagini, plus 12600 pagini de cand a venit din fabrica. Un cilindru nu face mai mult de 15 - 20 mii pagini. Un Xerox 5222 face 15 mii pagini un cartus si in catalog scrie ca face 22 mii pagini. Deci atentie. Sa nu crezi ca daca este ieftin refilul... vei face performante financiare cu echipamentul. Au trecut aceste idei, cam de 20 de ani, de cand producatorii de orice natura de pe pamant, nu mai produc marfuri de calitate care sa faca si bani. Nu in ultimul rand... treaba cu suflatul... vezi ca incarci electrostatic noua tehnologie, deci ar fi mai bine sa aspiri decat sa sufli. Au patito si altii. Te asteptam cu vesti.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Dum Feb 12, 2012 6:14 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare.vorba vine "suflat"....demontat si curatat adica...stiti pe undeva pe unde pot gasi un cilindru ca sa il schimp pe cel din drum ?poate o fi de la el, cine stie...?multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, service, trobleshooting / Maintenance, service, troubleshooting Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community