Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Cea mai fiabila (silentioasa, rapida) Imprimanta Inkjet CISS

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
hibigibi



Data înscrierii: 15/Dec/2010
Mesaje: 6

MesajTrimis: Mie Dec 15, 2010 3:34 pm    Titlul subiectului: Cea mai fiabila (silentioasa, rapida) Imprimanta Inkjet CISS Răspunde cu citat (quote)

Salut!

Caut un inkjet la care se poate pune CISS care sa fie cat mai fiabil, sa nu se infunde capul de scriere asa des.
Acum am un Epson SX110 cu ciss care se infunda des, mai ales la 30 pg consecutive apar linii pe print. O fi de la constructia imprimantei, pt a avea un load mic? (am vz ca-s specs cu load/month. (folosesc cerneala pe baza de apa desi ea e facuta pt duraink)- poate fi asta pb?)

Ms de ajutor
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Dec 15, 2010 4:40 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Te asigur ca cerneala de calitate Inktec va rezolva problema ta, cu conditia sa fie aliminata orice urma de alta cerneala.
Aici link, in partea de jos ai cerneala: http://****mediatec.ro/consumabile-si-toner--Epson--Stylus%20SX%20110.html
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Mie Dec 15, 2010 5:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt de acord cu ceea ce a spus domnul mediatecar in ceea ce priveste cerneala. Toatecerenelurile ( indiferent ca sunt Dye sau Pigment ) sunt pe baza de apa. In ceea ce priveste imprimantele silentioase Epson PX 720 W este cea mai ieftina care sa suporte ciss.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
hibigibi



Data înscrierii: 15/Dec/2010
Mesaje: 6

MesajTrimis: Mie Dec 15, 2010 11:35 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc de raspunsuri!
am cumparat inktec doar negru in urma cu cateva luni, si am alimentat ciss dupa ce se terminase doar negru celelalte culori fiind cu cerneala cu care a venit cissul (mai ieftina banuiesc) , si se infunda mult mai des capul
Se poate sa fi reactionat negrul cu celelalte culori in capul de scriere ? (infundarea aparea cand printam poze(toate culorile))
Atunci ar trebui sa scot toata cerneala de toate culorile, inclusiv din cartuse?

Pana acum am folosit negrul asta : http://****mediaconsum.ro/produse/reancarcare-cartuse/cerneala-compatibila-refill/cerneala-compatibila-epson111.htm
Si cele 3 culori de aici: http://****cissmarket.ro/index_files/cerneala_ciss.htm

Ms inca o data de ajutor , sper ca asta sa fie solutia si sa nu fie doar o tehnica de sales pt cerneala inktec Crying or Very sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Joi Dec 16, 2010 8:01 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cernelurile in amestec au reactii destul de urate. Cel mai indicat ar fi fost sa fi consumat cat maimult din cernelurile vechi, dupa care sa pui inktec.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
hibigibi



Data înscrierii: 15/Dec/2010
Mesaje: 6

MesajTrimis: Lun Dec 05, 2011 10:23 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa 200 ml de cerneala INKTEK cumparata de aici, mancata de epson, am aceleasi probleme Sad , infundari dese , si mereu cand printez peste 25 pg la o listare, se infunda capul...
tind sa cred ca e modelul imprimantei care are o predispozitie pt infundare...

Ce alta imprimanta ar fi fiabila cu CISS? (px720/30 e cam scump)
De Canon ce ziceti? ( am inteles ca au capul de scriere usor detasabil, si curatabil)

Ms
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
hibigibi



Data înscrierii: 15/Dec/2010
Mesaje: 6

MesajTrimis: Mie Apr 18, 2012 10:48 am    Titlul subiectului: sus Răspunde cu citat (quote)

Intampin aceleasi probleme Sad

Am vazut acum pe site ca ati bagat Inktec pigment ca cerneala recomandata pt EPSON SX110.
Vreau sa trec toate culorile pe INKTEK pigment , inainte cred ca aveam dye.
Cum pot face trecerea dye-pigment fara sa reactioneze cernelurile?

Multumesc

PS : daca a aparut vreun model de Imprimanta cu CISS -Must-have, ca fiabilitate, va rog recomandati !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community