Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

problema hp45

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, service, trobleshooting / Maintenance, service, troubleshooting
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
jackal85



Data înscrierii: 16/Mai/2012
Mesaje: 1

MesajTrimis: Mie Mai 16, 2012 7:09 pm    Titlul subiectului: problema hp45 Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua,
Mi-a facut cineva un refill la un cartus hp45 si dupa ce mi-a umplut cartusul curgea cernela prin duze parca era Dunarea. Am golit mai apoi cartusul de tus si tot la fel curgea, cu toate ca in cartus era cam 1 ml de cerneala. Este posibil ca in momentul refillului acea persoana sa fi spart peretii de la punga din aluminiu ai cartusului ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Joi Mai 17, 2012 10:17 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare.
-daca acel "cineva" este o firma de profil(service si refill) duci cartusul inapoi si ceri sa ti-l inlocuiasca(pe baza documentului(factura sau bon fiscal eliberat contra serviciului efectuat));
-daca acel "cineva" care a facut refilul este un prieten binevoitor sau vreun vecin...este mai greu sa-i ceri sa iti dea alt cartus;tot ce este posibil sa iti fi deteriorat cartusul in mod iremediabil...in cazul acesta, trebuie achizitionat un alt cartus;
modalitatea de refill la cartusul HP 45:
http://****youtube****/watch?v=Z2RM7Smai-k
in mod normal, conf.cu instructiunile de refill din kitul corespunzator cartusului tau, nu se foloseste ac de seringa...dar este obligatoriu a fi folosit suportul acela verde pt.a extrage 1 ml de cerneala din cartus pt.a se creea presiune de lucru in interiorul cartusului cat si pentru a verifica daca duzele cartusului nu sunt infundate.
sa auzim numai de bine in continuare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, service, trobleshooting / Maintenance, service, troubleshooting Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community