Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

am o canon pixma ip4700

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
stavarg



Data înscrierii: 22/Mai/2011
Mesaje: 1

MesajTrimis: Dum Mai 22, 2011 10:13 am    Titlul subiectului: am o canon pixma ip4700 Răspunde cu citat (quote)

am o problema la ea
nu mai vrea sa scoata tusul negru din caertusul mic, cel folosit pentru fotografii. am curatat interiorul, dar degeaba.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Dum Mai 22, 2011 10:44 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ori e infundat capul de printare (deci nu cartusul, acela e un fel de rezervor doar), ori trebuie sa ferifici daca nu s-a murdarit partea cu contacte a cartusului. Iti "vede" imprimanta cartusul ca fiind instalat in imprimanta?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
agval



Data înscrierii: 24/Mar/2012
Mesaje: 1

MesajTrimis: Sâm Mar 24, 2012 11:43 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

buna ziua si eu am aceiasi problema la un pixma 4800 numai printeaza cartusul negru mic (daca printez o fotografie pe foaie normala o printeaza ok dar daca printez un dvd lipseste culoarea negru... de asemenea cand curat imprimanta si dau test la culori negru photo lipseste) am curatat si capul de printare si pinii aferenti fiecarui cartus ... dar degeaba ce pot face? multumesc anticipat
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Sâm Mar 31, 2012 9:37 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

solutia1 - demontare cap de imprimare si curatat in cuva cu ultrasunete.solutia 2 - alt cap de imprimare Laughing Laughing Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
wangna



Data înscrierii: 04/Iun/2012
Mesaje: 4

MesajTrimis: Lun Iun 04, 2012 8:24 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am o problema la ea
nu mai vrea sa scoata tusul negru din caertusul mic, cel folosit pentru fotografii. am curatat interiorul, dar degeaba.



_____________________
Nike Free Run
Hollister Dundrum
New Balance Sneakers
_________________
王娜
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community