Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

cartuse compatibile hp color laserjet 8500

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Lun Dec 13, 2010 2:03 pm    Titlul subiectului: cartuse compatibile hp color laserjet 8500 Răspunde cu citat (quote)

Salutare,
stie cineva unde gasesc si eu pe stoc la cineva,toate cele 4cartuse de hp color laserjet 8500.I-mi trebuie neaparat compatibile,ca sa ma incadrez in pret.???
multumesc,,,
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Dec 13, 2010 3:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ai comandat (dau si eu exemplu pur intamplator, sic!) la Mediatec Team si nu ti s-a raspuns? Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Lun Dec 13, 2010 4:01 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu la mediatec nu am intrebat.
pana acum am tot asteptat raspuns de la furnizorii cu care lucreaza firma mea.dar acum o sa i-l pun pe un coleg sa se intereseze si la mediatec,merci. Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Lun Dec 13, 2010 4:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am verificat in oferta mediatec,dar nu aveti compatibile,ci numai originale,sunt pentru o institutie bugetara,si nu au fonduri pentru cartuse noi,adica sa dea 924ron,pe bucata,ex.cum am gasit in oferta dvs. Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Dec 14, 2010 9:58 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si alti furnizori au compatibile pt tipul asta de imprimanta?... Ia da-mi si mie niste link-uri cu ce ai gasit, sa vad eu de ce nu am?! Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Mar Dec 14, 2010 11:45 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am gasit compatibile,la mai multi furnizori,dar numai yeloow,si magenta,,,Cica black,si cyan nu se mai gasesc. Embarassed
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Dec 14, 2010 12:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Te rog enumera acei furnizori, pentru ca noi nu am gasit deloc, cu toate ca ne-am straduit.
Deci - denumire sau chiar direct link catre produs sau furnizor. Merci!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Mar Dec 14, 2010 12:40 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Va dau degeaba numele firmelor,ca a sunt colegul meu,si nu mai le au nici pe-astea pe stoc......Momentan nu stiu ce sa mai zic,sa mai cred.... Evil or Very Mad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Dec 14, 2010 1:06 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai stii cum se zice... cand nu ai date suficiente, sprijina-te pe statistica! Smile
Si statistica zice ca forumul nostru exprima in proportie de 99,99% opinii pertinente.

Si acum opinia (sprijinita pe informatii de la cei mai mari producatori de cartuse compatibile):
Nu sunt cartuse compatibile pentru imprimanta ta nici pe linia Italia-Ungaria si nici pe linia Elvetia (in speta ReTech), unde insa s-a insistat cu mailuri de cand a aparut postarea ta pentru clarificari.

Ce e sigur e ca exista posibilitate de refill, dar tonerul (praf de refill) trebuie comandat din timp la SCC (Static Control), avand perioada de asteptare la livrare de minim o luna.

Daca crezi ca te intereseaza varianta de reumplere a cartusului te rog revino cu un mail pe arad@mediatec.ro ca sa ne spui din ce localitate esti, sa vedem cine iti face livrarea (Arad sau Bucuresti) si alte detalii.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Mar Dec 14, 2010 1:29 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Revin cu o completare,tocmai am primit pe maill,oferta de la MULTIPLAN,si vad ca au toate cele 4cartuse in stoc,si la un pret bun.BK.-70E,CMY-92E, Shocked Shocked Shocked
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Dec 14, 2010 2:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Revino si aici cu detalii, daca ei au, e foarte bine sa zicem tuturor, nu? Eventual poate au ei un link spre produs sau ceva? Daca nu, spune-ne un pret si cat esti de multumit de produs.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Dec 14, 2010 2:33 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dar te avertizez, asa... prieteneste... ca Multiplan din Tg. Mures e reprezentantul brandului PrintStar, brand care de fapt nu exista. O fi fabricat pe vapor sau ceva, fapt e ca acest brand nu il gasesti in alte tari decat la noi in Romanica:).... am fost si noi clientii lor pe cateva repere si dupa 3 livrari am oprit colaborarea, din motive de calitate.

Ia da-i un Google la "PrintStar" si ai sa vezi doar linkuri din Romania. Dar cartus de 17.000 de pagini la 39 de euro zice multe despre calitatea acestuia... In fine.

Nu neg ca a trecut ceva timp de-atunci si e posibil ca fix produsul acesta sa fie, cine stie?, foate bun. Am considerat insa de datoria mea sa iti impartasesc aceste detalii.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Mar Dec 14, 2010 3:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

DA,asa este,cu printstar,sunt niste cartuse care rar le-am intalnit,si nu am fost prea incantat,si oricum sefa mea a fost de acord sa ia originale,nu putea risca un contract serios cu o firma de stat,din cauza unor cartuse.....Si vreau sa multumesc tuturor carora m-au ajutat cu informatiile cerute Wink
NU TOT CE ZBOARA SE MANANCA Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Dec 14, 2010 3:05 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

viorel.20cm a scris:
............
NU TOT CE ZBOARA SE MANANCA Laughing
... zise barza care tocmai se ineca cu un elicopter! Smile

Da, corect!

Insa cred ca dupa o tura de originale merita sa recuperezi cartusele si sa vedem cum merg refillate, ce zici?

Keepintouche!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Mar Dec 14, 2010 3:29 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

saraci rau bugetarii,astia....
Dupa ce ca vor numai cartuse originale,nu le incarca deloc.
Cel putin asa se comporta in zona mea.
saracii de ei Evil or Very Mad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Dec 14, 2010 4:23 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

viorel.20cm a scris:
saraci rau bugetarii,astia....
Dupa ce ca vor numai cartuse originale,nu le incarca deloc.
Cel putin asa se comporta in zona mea.
saracii de ei Evil or Very Mad


Pai nu cumpara pt ca nu au bani, dar daca sunt obligati de neexistenta compatibilelor sa ia originale, atunci care e motivatia ca nu vor sa le reincarce? Nu pricep. Doar tocmai ca asa e mai ieftin!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Mie Dec 15, 2010 8:38 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

DUMNEALOR,sa nu zic 'dansii', Laughing considera ca sunt dotati cu echipamente ultra profesionale,si cu acestea trebuie sa i-si faca treaba intr-un mod desavarsit.
Mai precis;considera ca daca folosesc cartuse refill-ate,risca sa strice imprimantele,si sa listeze documentele cu probleme. Rolling Eyes
Asta este,statul nu is-i bate joc de noi Twisted Evil Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
scoop



Data înscrierii: 25/Noi/2010
Mesaje: 22

MesajTrimis: Sâm Iun 23, 2012 1:54 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut. Pana la urma se gaseste undeva la noi tipul acesta de cartus reincarcabil ? (adica HP940 )

Eu am gasit ceva pe ebay la chinezi dar trebuie sa astept o luna pana vin.

Sa inteleg ca voi vindeti cerneala pentru cartusele originale ? Ca altfel ar fi destul de ciudat sa vindeti cerneala pentru niste cartuse care nu "este".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
catalin stk



Data înscrierii: 13/Noi/2012
Mesaje: 1
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Noi 13, 2012 3:22 pm    Titlul subiectului: caruse originale hp Răspunde cu citat (quote)

vand set cartuse originale sigilate hp 740, 741, 742, 743 Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community