Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

canon mg5150 scrie ondulat

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
apicric



Data înscrierii: 06/Dec/2011
Mesaje: 22

MesajTrimis: Mar Noi 06, 2012 4:21 pm    Titlul subiectului: canon mg5150 scrie ondulat Răspunde cu citat (quote)

Am cumparat-o acum 10 luni, i-am facut 3 refiluri si , inainte de ultimul refill, a inceput sa-mi onduleze liniile de la tabele si sa-mi schimbe unele randuri pe font italic, desi eu nu am ales asta.
Dupa ultimul refill, facut acum 10 zile, mi s-a blocat magenta. Am dat autocuratarea capului, am pus-o sa printeze un tabel cu coloane vopsite in rosu si s-a rezolvat asta.
Ramane problema cu scrisul ondulat si cu scrisul cu caractere italice. Am incercat sa-i aliniez capul de imprimare, atat din softul de pe laptop, cat si din cel de pe imprimanta. Paginile de test par Ok, ea insa printeaza cu linii ondulate.
Ce ar putea avea? am stricat capul de imprimare?
Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
apicric



Data înscrierii: 06/Dec/2011
Mesaje: 22

MesajTrimis: Mar Noi 06, 2012 6:45 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am facut o aliniere manuala a capului de imprimare si am avut a treia pagina cu toate coloanele cu casetele fara dungi albe. Pare sa-si fi revenit.
Daca nu, probabil ca e aceeasi patanie de aici:
http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=1371.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
apicric



Data înscrierii: 06/Dec/2011
Mesaje: 22

MesajTrimis: Mar Noi 20, 2012 9:10 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu merge... am incercat sa printez un tabel pe alta culoare si a fost OK. Unde pot duce in Bucuresti capul de printare la curatat? Cam cat costa operatiunea?
Multumesc
Si inca ceva: am pierdut 2 dopuri pentru cartuse. De unde pot cumpara altele? Deocamdata am o improvizatie la negru mare din bila de plastic initiala, ceara topita si apoi racita si peste am un scoci.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
apicric



Data înscrierii: 06/Dec/2011
Mesaje: 22

MesajTrimis: Mar Noi 20, 2012 9:57 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In acest moment pot scoate cu ea doar pe photo. Orice culoare. Negrul mare nici macar o dunga ondulata numai scoate.
E posibil sa-l fi ars?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
apicric



Data înscrierii: 06/Dec/2011
Mesaje: 22

MesajTrimis: Joi Noi 22, 2012 10:32 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cap de printare infundat
rog moderatorii sa stearga subiectul
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community