Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

FOLOSESTE UN CARTUS UN AN, SPRE NECAZUL PRODUCATORULUI!
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
marian09



Data înscrierii: 06/Mar/2013
Mesaje: 1

MesajTrimis: Joi Mar 07, 2013 10:45 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ar fii fain daca s-ar putea cumpara produse de pe forum!
_________________
jucarii erotice
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mar Mar 12, 2013 11:28 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

respectele mele...pentru userul "marian09"...daca ar fi posibila actiunea aceasta, sa fiti sigur ca s-ar promova posibilitatea aceasta...totul depinde de domnii administratori si de personalul de decizie din cadrul firmei MEDIATEC...puteti comanda produsele dorite de dvs. prin modalitatea on-line, creeindu-va un cont in domeniul
http://****mediatec.ro/
completand datele dvs sau ale firmei dvs si pastrand seriozitatea si respectul in relatiile comerciale cu dansii, speram ca veti fi multumit de colaborare. eu, unul, sunt multumit de calitatea produselor primite si, mai ales, de parerea clientilor carora le-am prestat servicii in domeniu, folosind consumebilele livrate de firma MEDIATEC; va asigur de faptul ca nu sunt doar "un latrau" de duzina care face reclama la produsele primite...oglinda mea este faptul ca...traiesc, ca firma... si clientii mei sunt foarte multumiti de serviciile prestate si de materialele consumabile folosite...intr-adevar, unele sunt mai scumpe...dar sunt de calitate...ceea ce conteaza este faptul ca virgula clientii ma prefera "capitalei de judet" fata de unde imi desfasor eu activitatea.toate cele bune in continuare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
deimnos



Data înscrierii: 26/Mar/2013
Mesaje: 3

MesajTrimis: Mar Mar 26, 2013 12:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Intradevar, astea laser sunt cele mai bune , eu am una Samsung SCX-4500 si chiar sunt foarte multumit.
_________________
etichete autoadezive personalizate
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
deimnos



Data înscrierii: 26/Mar/2013
Mesaje: 3

MesajTrimis: Mie Mar 27, 2013 10:10 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut,
Am o problema cu un cartus de Samsung SCX-4500 , dupa refill nu mai printeaza deloc bine, am incercat sa ii dau recalibrare si tot ce scrie in manual dar tot nu e ok, sa presupun ca e dus si tre sa imi cumpar altul ?
_________________
etichete autoadezive personalizate
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Vin Mar 29, 2013 9:43 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pt "deimnos" :
-pt probleme cu cartuse laser, poti posta la rubrica respectiva a cartuselor laser;
- pt problema cu scx-ul 4500:
http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?p=8639#8639
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bogdanb1



Data înscrierii: 05/Apr/2013
Mesaje: 3

MesajTrimis: Vin Apr 05, 2013 8:46 am    Titlul subiectului: lexmark z600 series/inkjet printer Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua.
Acum citeva saptamini m-am hotarit sa ma motorizez cu niste imprimante second lexmark, cartuse 17 si 27. A trebuit sa resuscitez cartuse, nu am reusit la toate de aceea incepind de astzazi voi putea sa bag in priza un stecher in plus, cel de la curatatorul ultrasonic.
vreau sa stiu de ce si cum se remediaza: un cartus care scrie cu toate sau aproape toate diuzele de la respectiva culosre dar care intrerupe pe verticala, citeva rindiri si alea cu intreruperi si face pauza de citeva rinduri de ce face asa si cum se remediaza. sau dupa citeva pagini chinuite nu mai vrea deloc, nici dupa tratament cu apa calda. E infundat sau e pe duca sau e defect pentru totdeauna? Urma pe servetel lasa dar de printat face figuri. A fost folosit pentru poze, a mers bine dar a inceput sa sugita si tendinta a fost de agravare. Cerneala uscata sau cap de printare defect?
Multumesc anticipat pentru raspuns.
Cartuse compatibile, noi,care sa mearga bine la refill, as vrea sa stiu de la care producator sa ma orientez sa iau pe viitor?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Dum Apr 07, 2013 1:45 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@bogdanb1
1.pai in primul rand depinde de cati banuti vrei sa investesti in aparat:
2.apoi, depinde la ce vrei sa il folosesti(listari simple, listari pretentioase,scanari, copieri de documente, fax,etc)
3.apoi e vb de tehnologie(laser sau inkjet, cu sau fara wireless)
4.lexmarkul tau cu cartuse cu cerneala este destul de pretentios ca "pastrare" cartuse in buna stare de functionare(ma refer la uscarea inevitabila a duzelor cat si la problemele de listare cand folosesti un cartus abia refilat-aliniere, dungi la listare, etc);
in functie de ce ai pe lista de prioritati, d.p.d.v al pct. 1 si 2, poti stabili suma pe care o vei investi intr-un aparat;mai este apoi o "chestie" la ofertele din magazine: aparatele ieftine, cu functii multiple(fax, scaner, copiator, laser sau inkjet) sunt in general ieftine ca pret dar "te usuca" la consumabile(cartuse)...sunt multe de spus si s-a mai discutat la subiectele de genul "recomandari achizitionare" de pe acest forum;
sa auzim numai de bine
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6
Pagina 6 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community