Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Cartuse pentru Lexmark C540N
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Ian 28, 2010 12:56 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deci pana la urma au sau nu aia chip pt C540, ca nu mai inteleg? Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
volcinsche



Data înscrierii: 10/Iul/2009
Mesaje: 77

MesajTrimis: Joi Ian 28, 2010 1:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai au intors-o, mi-a spus la tel ca au vb cu cei de la mediatec si m-a sunat si pe mine sa imi spuna ca a fost o confuzie si ca nu au acest model. Desi eu fiind la ei in magazin, tipul a vb cu colegul lui de la refilari. nu mi-a spus de la el putere. Dar asta este, mai putin conteaza de ce au procedat asa.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Ian 28, 2010 1:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

hehe!.... faceau si ei o afacere buna, la ce cerere am eu pe toata tara si la dimensiunea retelei de distributie, puteau trai cateva luni doar din chipurile alea vandute la mediatec Cool !...

Deci nu au nici ei. Asta e.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Ian 28, 2010 1:23 pm    Titlul subiectului: AVEM CHIP LEX C540!!! Răspunde cu citat (quote)

Se pare ca am reusit sa gasesc chip Lexmark C540!
Preturi:

24,47 lei + TVA pentru utilizator final (+ transport desigur)

(Service si reselleri beneficiaza de discounturi)

TERMEN DE LIVRARE:

Maxim 5 zile de la data comenzii ferme!

Comenzi la mail arad@mediatec.ro


Ultima modificare efectuată de către mediatecar la Mie Noi 17, 2010 12:17 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Lun Feb 01, 2010 10:20 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

si ce toner se foloseste la refilul acestor cartuse? Chiar sunt interesat de aceste cipuri.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Feb 02, 2010 8:59 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pe acela ti-l livreaza Aradul - mail cu cerere de oferta la arad@mediatec.ro (sau tel 0257.282.844 / 0732.335.092 / 0372.950.004 vorbesti cu Florin Varga director PR&Marketing), presupun ca au exact pt acest tip de cartus sau merge cu toner de Samsung de la altul, oricum am inteles ca s-a inceput deja comercializarea chip+toner refill, deci apeleaza cu incredere.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bebilakner



Data înscrierii: 03/Feb/2009
Mesaje: 5
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mie Feb 03, 2010 8:07 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt cipuri. Am facut refill la aceste cartuse. Mare atentie !!!!!! trebuie desfacut Doctor Blade si curatat la sange cu MARE ATENTIE sa nu se indoaie. E foarte subtire lamela. Daca ramane vre-o urma de toner pe lamela, scoate dungulite.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Mar Feb 09, 2010 2:54 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se pare ca cip-urile aduse nu sunt bune, am trimis mail pentru clarificarea situatiei, asa ca voi reveni imediat ce am noutati.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
volcinsche



Data înscrierii: 10/Iul/2009
Mesaje: 77

MesajTrimis: Mar Feb 09, 2010 4:25 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

bebilakner, am vorbit la firmele date de tine, si mi-au spus ca nu au avut pana acum aceste chipuri.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
razvsta



Data înscrierii: 09/Iul/2010
Mesaje: 8

MesajTrimis: Vin Iul 09, 2010 12:26 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pana la urma exista chipuri pentru lex c540n sau nu ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Iul 09, 2010 12:37 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu.
Exista producatori de chipuri care au anuntat productia pt la toamna, sa speram ca se si tin de cuvant.

daca apar, vor fi in secunda 2 si la noi, deci si pe site, urmariti acolo.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
volcinsche



Data înscrierii: 10/Iul/2009
Mesaje: 77

MesajTrimis: Mie Noi 17, 2010 11:03 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A mai aflat cineva ceva despre aceste chipuri?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
merlingerin



Data înscrierii: 30/Mar/2010
Mesaje: 111
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Dec 02, 2010 1:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Avangarda o au cei de la Chips Incorporated :
http://****chipsincorporated****/english/index.html
_________________
0747.454.998
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
volcinsche



Data înscrierii: 10/Iul/2009
Mesaje: 77

MesajTrimis: Joi Dec 02, 2010 3:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da, ei spun ca va apare prin martie, dar au mai spus si altii ca o sa apara in toamna asta, vom vedea. Trebuie sa apara ca sunt f scumpe originalele
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
merlingerin



Data înscrierii: 30/Mar/2010
Mesaje: 111
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Dec 02, 2010 10:18 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Chips sunt singurii care au afirmat ca le vor produce, ceilalti asteapta dupa ei (chinezii) !! Very Happy
Si tot ei au afirmat ca vor fi gata in vara, apoi in toamna..., le asteptam.
Cred ca deja sunt gata, dar mai asteapta, mai testeaza pentru compatibilitati si versatilitate, ei fiind renumiti cu performanta la reverse-engineeringul chip-urilor de Lexmark. Smile
_________________
0747.454.998
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
volcinsche



Data înscrierii: 10/Iul/2009
Mesaje: 77

MesajTrimis: Mar Feb 08, 2011 4:35 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OFFFF oare mai apar aceste chipuri?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
merlingerin



Data înscrierii: 30/Mar/2010
Mesaje: 111
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 08, 2011 9:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Le asteptam cat de curand !
Cel putin asa ne promit americanii de la Chips ! Smile
_________________
0747.454.998
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
razvsta



Data înscrierii: 09/Iul/2010
Mesaje: 8

MesajTrimis: Mar Feb 14, 2012 11:07 am    Titlul subiectului: cand apar la noi chipurile? Răspunde cu citat (quote)

tot caut chipurile la noi si inca nimic.
am vazut ca in afara au aparut sau cel putin asa scrie aici http://printercolorltd.en.alibaba****/product/526939303-209992847/chips_color_for_Lexmark_C540_X540.html

sunt sanse sa apara si la noi chipurile astea?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
merlingerin



Data înscrierii: 30/Mar/2010
Mesaje: 111
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 14, 2012 3:29 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A mai trecut un an ...
Inca nu au aparut pentru Europa...
_________________
0747.454.998
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
volcinsche



Data înscrierii: 10/Iul/2009
Mesaje: 77

MesajTrimis: Joi Apr 26, 2012 7:16 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua
Am vazut situl http://****alibaba****/showroom/lexmark-c540-chip.html nu se poate comanda de aici?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Apr 27, 2012 6:07 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Alibaba**** e o platforma de intalnire a exportatorilor cu importatorii, vezi aici: http://****alibaba****/about/en/AboutOurCompany/about.html

Nu poti lua o bucata, asta e ideea. Poti insa importa en-gros si vinde in RO Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
volcinsche



Data înscrierii: 10/Iul/2009
Mesaje: 77

MesajTrimis: Vin Apr 27, 2012 8:39 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si dv nu puteti aduce?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
gallov_n



Data înscrierii: 30/Noi/2010
Mesaje: 14
Locație: Sighetu Marmatiei

MesajTrimis: Sâm Sep 22, 2012 4:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua.
Si eu sunt interesat de aceste chipuri Lexmark c542
Daca apar, "call me" Smile
_________________
Respect fata de client !
****gni.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
silviu83



Data înscrierii: 02/Oct/2012
Mesaje: 10

MesajTrimis: Sâm Oct 13, 2012 12:54 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pe alibaba sunt multi cu multe ideea este ca produsele lor care nu sunt facute de ei in totalitate sunt de cele mai multe ori de o f slaba calitate
chipuri totusi au apartut dar daca gasiti altundeva in afara de toko intrebati de pret prima data si daca sunt sub 1 mil cu tot cu refill "call me"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
volcinsche



Data înscrierii: 10/Iul/2009
Mesaje: 77

MesajTrimis: Vin Apr 26, 2013 2:24 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

buna ziua
Am vazut pe youtube ca au pus baitii cum se incarca aceste cartuse si cum se schimba chpiul. Inseamna ca o fi aparut si chipurile.
Mai stie cineva de ele?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
gallov_n



Data înscrierii: 30/Noi/2010
Mesaje: 14
Locație: Sighetu Marmatiei

MesajTrimis: Vin Apr 26, 2013 4:23 pm    Titlul subiectului: kit chip + toner lexmark c540 Răspunde cu citat (quote)

Au aparut kit refill pentru c540 (toner 60g + chip) doar ca in serie limitata.
Se gaseste mai greu. Daca va intereseaza..... nu fac reclama Wink
_________________
Respect fata de client !
****gni.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community