Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Canon pixma ip 1500

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
baraka



Data înscrierii: 30/Noi/2011
Mesaje: 11

MesajTrimis: Mie Noi 30, 2011 9:47 am    Titlul subiectului: Canon pixma ip 1500 Răspunde cu citat (quote)

am o imprimanta canon pixma ip1500 si cand vreau sa printez imi spune sa pun capul de printare pt ca nu este, dar el este acolo.
Banuiesc ca ceva se intampla....ori e ars, ori infundat.
Ce pot sa fac, in afara de a cumpara unul nou, pt ca nu se merita...?
multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Joi Dec 01, 2011 9:31 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare.cu imprimanta scoasa de la sursa de alimentare, demonteaza capul si curata contactele cu o carpa curata de bumbac pe care ai pus cateva picaturi de alcool isopropilic.nu folosi nici o lata substanta(degresant, diluant, sapun, thinner,etc pt ca distrugi contactele).montezi capul la loc, pui cartusele si incerci sa imprimi.daca apare acelasi mesaj...poate fi de la panglica de comanda care vine la capul de printare(poate fi intrerupta)...daca si dupa ce inlocuiesti panglica aia cu una buna se manifesta la fel.... : http://****okazii.ro/catalog/59996325/imprimanta-canon-ip1500.html
sa ma ierte dl.admin daca "am calcat stramb prin postarea link-ului de mai sus).bafta in continuare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Dec 01, 2011 1:28 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu avem NIMIC impotriva reclamei daca are legatura cu topicul (directa) si nu e postare comerciala evidenta. Si nici atunci nu-i bai, doar ca mutam la "bursa print&copy" ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
baraka



Data înscrierii: 30/Noi/2011
Mesaje: 11

MesajTrimis: Joi Dec 01, 2011 1:36 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am schimbat capul de printare, din pacate acelasi mesaj il primesc.
am uitat sa mentionez ca led`ul de la imprimanta clipeste constant : 5 x galben apoi 1 x verde si asta intr-una.
am inteles ca spune ca nu e bun capul de printare, dar am schimbat si la fel...
ceva solutii?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Dec 02, 2011 11:20 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E posibil sa fie panglica, cum spune zarza
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
baraka



Data înscrierii: 30/Noi/2011
Mesaje: 11

MesajTrimis: Joi Dec 08, 2011 2:56 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

se pare ca nici panglica, nici capul de printare nu are nimic.
in schimb am gasit in foaia de catalog ca daca nu e nici una , nici alta e o problema la memoria EEPROM ..... cred ca trebuie resetata din cate am inteles.
din pacate nu gasesc pe nicaieri software-ul necesar Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Vin Dec 09, 2011 9:34 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare.link spre service tool ip1500:
http://****filecrop****/41592313/index.html
sa va fie de folos
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
baraka



Data înscrierii: 30/Noi/2011
Mesaje: 11

MesajTrimis: Vin Dec 09, 2011 12:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zarzarel a scris:
salutare.link spre service tool ip1500:
http://****filecrop****/41592313/index.html
sa va fie de folos

mersi fain!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
baraka



Data înscrierii: 30/Noi/2011
Mesaje: 11

MesajTrimis: Dum Dec 11, 2011 4:44 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am incercat cu programul ala sa resetez EEPROM, dar nu vrea.
imi spune wait a minute...si ramane asa ore.
aveti idee ce as mai putea incerca?
repet, ledul la imprimanta palpaie de 5 ori galben, si odata verde.
capul de printare este bun.cablul din cate am vazut eu ar fi bun(ce`i drept nu l-am masurat).
ce as putea sa mai incerc?
multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Lun Dec 12, 2011 9:05 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare.pai daca nu vrea nici asa,nici altfel mai ramane placa de comanda din spatele caruciorului cartuselor...am avut si eu una cu aceeasi manifestare si am explicat clientului ca nu e rentabil sa ia o placa d'asta pt ca manopera e prea scumpa(si pretul placii) asa ca ar fi mai bine sa caute ceva HP cu cartuse 21/27 si 22/28....se gasesc la mana a doua si sunt mai bune ... in plus, la HP daca folosesti cerneala Inktec si kiturile de refill respective fiecarui cartus nu vei avea probleme....parerea mea.sanatate si toate cele bune in continuare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
baraka



Data înscrierii: 30/Noi/2011
Mesaje: 11

MesajTrimis: Lun Dec 12, 2011 9:34 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zarzarel a scris:
salutare.pai daca nu vrea nici asa,nici altfel mai ramane placa de comanda din spatele caruciorului cartuselor...am avut si eu una cu aceeasi manifestare si am explicat clientului ca nu e rentabil sa ia o placa d'asta pt ca manopera e prea scumpa(si pretul placii) asa ca ar fi mai bine sa caute ceva HP cu cartuse 21/27 si 22/28....se gasesc la mana a doua si sunt mai bune ... in plus, la HP daca folosesti cerneala Inktec si kiturile de refill respective fiecarui cartus nu vei avea probleme....parerea mea.sanatate si toate cele bune in continuare.

multumesc pt raspuns!
imprimanta am.sa o repar pe asta era doar un hobby.sunt inginer electronist in devenire si de aia tot incercam sa o repar.
o sa mai verific odata, si daca tot nu vrea o las balta:)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
baraka



Data înscrierii: 30/Noi/2011
Mesaje: 11

MesajTrimis: Mar Dec 13, 2011 3:59 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am reverificat cablul si capul de printare.sunt bune.
probabil e "placa de baza".
este cineva dispus sa-mi explice pas cu pas cum sa verific placuta?mai exact partea care se ocupa cu verificarea capului de printare?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
clark5901



Data înscrierii: 28/Ian/2013
Mesaje: 1

MesajTrimis: Lun Ian 28, 2013 11:46 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vă mulțumim pentru informațiile frumos în postul ...
_________________
leather sport jacket leather4sure - leather sport jacket
suede biker jacket leather4sure - suede biker jacket
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mie Mar 13, 2013 12:58 am    Titlul subiectului: Vă mulțumim pentru informațiile frumos în Răspunde cu citat (quote)

tarziu, ca data a raspunsului unuia ca mine...dar nu am inteles nimic din posrarea userului "clark", dar importanta este ideea conform careia acest forum(familie) este util tuturor.respecte si numai de bine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
susannary



Data înscrierii: 03/Iun/2013
Mesaje: 3

MesajTrimis: Lun Iun 03, 2013 12:05 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

WOW WOW!It must be useful for you
-------------------------------------------------------------------------------------
D3 Gold||RS Gold||WOW Gold
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
meidiaong



Data înscrierii: 20/Iun/2013
Mesaje: 2

MesajTrimis: Joi Iun 20, 2013 8:51 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Inktec si kiturile de refill respective fiecarui cartus nu vei avea probleme.



____________________________________
wow gold kaufen,d3 gold,Guild Wars 2 Gold
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community