Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Brother DCP-195C -> CISS Orink cu cerneala Inktec

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Xilin



Data înscrierii: 31/Ian/2014
Mesaje: 3

MesajTrimis: Vin Ian 31, 2014 8:37 pm    Titlul subiectului: Brother DCP-195C -> CISS Orink cu cerneala Inktec Răspunde cu citat (quote)

Salutare tuturor Smile

In primul rand, am o imprimanta Brother DCP-195C. Am luat cerneala de la mediatec (Inktec) dupa ce am rasfoit acest forum si am vazut ca e importanta cerneala nu numai pentru calitatea imprimarii ci si ca efecte asupra capului de printare (aparent cerneluri mai ieftine/altele, produc bule si altele in combinatie cu cerneala originala). In fine...

Acum, dupa ce-am trecut prin mai multe refill-uri si aproximativ 3000 de pagini fara probleme, nu mai vreau altceva decat InkTec ca solutie de refill pentru imprimanta mea. Insa as vrea si un CISS.

Intrebarea mea:
Mediatec.ro comercializeaza un sistem CISS de la Orink cu cerneala inclusa. La terminarea cernelii as vrea o confirmare clara ca nu sunt probleme cand pun peste cerneala Orink o cerneala de la InkTec (asa cum stiu ca zice pe pagina produsului, insa vreau sa fiu 100% sigur).
Intrebare aditionala: daca nu merge Orink cu InkTec, atunci e mai ok daca iau de la CissMarket sistemul CISS si pun peste ea cerneala de la InkTec ?
Daca niciuna din variantele de mai sus nu e buna, as vrea un sfat clar cum iau un sistem CISS si ajung sa am in el cerneala de la InkTec Smile

Multumesc frumos.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tudor



Data înscrierii: 21/Ian/2010
Mesaje: 133
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Sâm Feb 01, 2014 9:04 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut!

Poti cauta pe amazon.co.uk sau ebay.co.uk pentru ca, pentru orice comanzi din UE, nu platesti TVA si taxe vamale (platesti TVA-ul direct la vanzator, ca si cand ai cumpara din Ro).

Daca doresti cerneala InkTec poate ar fi mai bine sa cumperi un ciss gol. Pentru Brother exista ciss-ul exterior - rezervoare externe + furtunase + cartuse - sau cartuse ciss.
Exemplu de cartuse ciss pentru imprimanta ta (ambele sunt din Ro):
http://****cartuseria.ro/cartuse-reincarcabile-imprimante-brother/81-cartuse-reincarcabile-brother-lc970-lc980-lc1100-de-capacitate-mare.html
sau de pe ebay:
http://****ebay.co.uk/itm/Empty-refillable-cartridges-LC1100-XL-for-Brother-/130883259689?pt=UK_Computing_Empty_Ink_Cartridges&hash=item1e79400d29#shpCntId
Pentru mai multe optiuni cauta pe ebay.co.uk si amazon.co.uk

Uite un exemplu de instalare cartuse ciss pentru 195c (de la minutul 7):
http://****youtube****/watch?v=GDuj-0Lqqew

Ciss-ul cu rezervoare externe e mai scump decat cartusele ciss, alegerea trebuie sa o faci in functie de locul in care e amplasata imprimanta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Xilin



Data înscrierii: 31/Ian/2014
Mesaje: 3

MesajTrimis: Sâm Feb 01, 2014 11:05 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut,

Mersi pentru raspuns. Ma tenteaza foarte mult cele de pe ebay ca oricum nu prea am loc pentru rezervoarele CISS pe langa imprimanta. O sa iau legatura cu vanzatorul ca sa nu ma taxeze 10 lire pentru cartuse si inca 10 pentru livrare in RO Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community